Kinijos mieste COVID-19 užkrėtimų skaičius siekia 0,5 mln. kasdien: valdžia duomenis neigia

Vos viename Kinijos mieste pandeminiu koronavirusu užsikrečia po pusę milijono žmonių per dieną, pranešė sveikatos apsaugos aukšto rango pareigūnas, bet toks retas viruso plitimo masto pripažinimas greit buvo cenzūruotas.

Oficialioje statistikoje tokių skaičių toli gražu nėra.

Šį mėnesį Kinija staiga atsisakė pagrindinių savo nulinės tolerancijos COVIDui elementų – skubių teritorijų uždarymų, ilgų karantinų ir kelionių suvaržymų.

Atsisakius griežtos koronaviruso sulaikymo strategijos miestuose visoje šalyje kilo užsikrėtimų banga, dėl kurios ištuštėjo vaistinių lentynos, užsipildė ligoninių palatos ir, regis, su užgriuvusiu darbu nesusidoroja krematoriumai bei laidojimo namai.

Tačiau atšaukus griežtą testavimą visų atvejų praktiškai nebeįmanoma susekti, o valdžiai susiaurinus medicininį mirties nuo COVID-19 apibrėžimą, oficialioje statistikoje atsispindės ir mažiau mirties atvejų, sako ekspertai.

Vienas Komunistų partijos leidinys rytiniame Čingdao mieste penktadienį citavo municipaliteto sveikatos apsaugos vadovo Bo Tao žodžius, kad mieste kasdien būna po „490–530 tūkstančių“ naujų COVID-19 atvejų.

Šis maždaug 10 mln. gyventojų turintis pajūrio miestas išgyvena „greito plitimo periodą“ ir netrukus turėtų pasiekti COVID-19 bangos piką, sakęs Bo Tao.

Pranešimą paskelbė ir keli kiti leidiniai, bet šeštadienį ryte jis atrodė cenzūruotas – iš jo pašalinti naujų atvejų skaičiai.

Kinijos Nacionalinė sveikatos komisija šeštadienį pranešė, kad ankstesnę parą visoje šalyje buvo užregistruoti 4 103 nauji COVID-19 atvejai, o mirties nuo šios ligos atvejų nefiksuota.

Šandongo provincijoje, kur yra Čingdao, pareigūnai oficialiai įregistravo tik 31 naują COVID-19 atvejį.

Dauguma valstybinių žiniasklaidos priemonių menkina po suvaržymų atšaukimo kilusios COVID-19 bangos mastą ir politikos keitimą vadina logišku bei kontroliuojamu procesu.NAUJAUSI KOMENTARAI

:)))

:))) portretas
valdzia neigia, o lt propagandos ministerija viska zino...

viskaslepia

viskaslepia portretas
komuniagos/////0

D.

D. portretas
Na, mūsų "visažiniai, spėja pagal vėjo kryptį ar pagal nurodymą "iš aukščiau"... Tačiau, turint omenyje, kiek ten gyventojų,- tai šitie rodikliai tėra "lašas jūroje"... Net jei ir tikri būtų...
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių