Kazachstano prezidentas atmeta tarptautinį neramumų tyrimą

Praėjus beveik keturioms savaitėms po masinių protestų Kazachstane, prezidentas Kasimas Žomartas Tokajevas atmetė tarptautinį neramumų tyrimą. Jis nematąs tokio tyrimo „būtinybės“, pareiškė jis valstybinės stoties „Chabar“ paskelbtame interviu.

Be kita ko, Europos Parlamentas ir tarptautinės žmogaus teisių organizacijos reikalavo nepriklausomo protestų, per kuriuos žuvo daugiau kaip 200 žmonių ir tūkstančiai buvo sužeisti, tyrimo.

„Mes turime savo žmonių, jie yra sąžiningi ir objektyvūs“, – teigė K. Ž. Tokajevas, pirmajame savo interviu po protestų atsakydamas į klausimą dėl tarptautinio tyrimo. Kazachstano prokuratūros duomenimis, prieš daugiau kaip 450 sulaikytųjų vyksta tyrimas dėl „terorizmo“ ir „nusikaltimų, susijusių su masiniais neramumais“.

Kai kurie per protestus suimti asmenys po paleidimo pasakojo buvę kankinami. Kiti kaltino karius per praėjusią savaitę pasibaigusią nepaprastąją padėtį šaudžius į civilius automobilius.

Išteklių turtingoje buvusioje sovietinėje respublikoje sausio pradžioje kilo smarkūs protestai pirmiausiai prieš išaugusias dujų kainas. Vėliau jie peraugo į antivyriausybines demonstracijas visoje šalyje.

K. Ž. Tokajevas pasmerkė neramumus kaip „teroristinių“ jėgų, turinčių ryšių su užsieniu, „mėginimą įvykdyti perversmą“. Jie buvo numalšinti padedant Rusijos vadovaujamoms Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos pajėgoms. Institucijų duomenimis, per protestus žuvo iš viso 225 žmonės.NAUJAUSI KOMENTARAI

--- >Tam...

--- >Tam... portretas
Daunas patvirtino, kad yra Daunas...

o

o portretas
kas viska nori uzglaistyt tai u spec t su oligarhais tai gali buti visu tu azijos tautu vadai iki siol siurbiantys tu tautu krauja tai kinai rusai ir visos sahu ir padisahu bei sultonu gentys su visais ruscarais buvusiais ir esanciais o siandien jau palaikanciais pasaulinio lygio korupcija savo egzistencijos paskutinei agonijai pratest======

Klpd.

Klpd. portretas
Na taip, ten užriebėję vagys valdžioj jau N metų viską turi savo rankose, o paprasti žmonės vos išgyvena negalėdami niekur pabėgt apart į rusyną. Bet ir ten gaudo.Ir gražina atgal. Vistik perversmą Kažkas :D) finansavo iš už vakarinės sienos..O tiek nedaug reikia kad saviškius žmones padaryti patriotiškais ir atsilaikančiais prieš bet kokius griovėjus - tik palengvinti jiems gyvenimą, suteikti galimybę tenkinti elementariausius poreikius. Bet tokie giga'vagys, kaip ir korporacijų oligarchai, geriau nustips ant pinigų maišo, nei pakels jam dirbančiam algą. Šiuo atveju tik iš Kazachstano gamtos išteklių gerai gali gyvent visa šalis, bet visą tą turtą turintiems savo naguose buvusiems sssr sukirpimo seniams-diktatoriams( ir jų klanui )taip neturi būti.Viskas jų.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių