JT: Mianmaro saugumo pajėgos atskyrė ir užtvėrė 200 taikių protestuotojų

Jungtinės Tautos (JT) pirmadienį pranešė, kad Mianmaro saugumo pajėgos Jangone atskyrė ir užtvėrė apie 200 taikių protestuotojų. JT pareiškė susirūpinimą dėl jų saugumo ir pareikalavo, kad protestuotojai būtų paleisti.

„Esame giliai susirūpinę dėl maždaug 200 taikių protestuotojų, įskaitant moteris, likimo – jie buvo atskirti ir užtverti saugumo pajėgų Jangone, jiems iškilusi suėmimo ir netinkamo elgesio su jais grėsmė“, – tviterio paskyroje rašė JT žmogaus teisių biuras.

„Raginame policiją nedelsiant leisti jiems saugiai, be represijų palikti vietą“, – teigiama pranešime.

Po saugumo pajėgų savaitgalį vykdytų naktinių kratų ir suėmimų protestuotojai pirmadienį bandė paralyžiuoti šalies ekonomiką, skelbdami streiko akcijas. Per pirmadienio protestus nušauti trys prieš kariuomenės perversmą pasisakę protestuotojai.

Mianmarą suirutė krečia nuo vasario 1 d., kai kariuomenė šalyje įvykdė perversmą ir nuvertė lyderę Aung San Suu Kyi. Perversmas sukėlė prieš chuntą nukreiptus protestus, į kuriuos policija ir kariuomenė atsakė vis žiauresniais susidorojimais su demonstrantais. Per protestus jau žuvo daugiau nei 50 žmonių, policija suėmė beveik 1 800 aktyvistų.

JT žmogaus teisių biuro atstovė Liza Throssella teigė, kad po protestų pirmadienį maždaug 200 dalyvių „neleista palikti keturių gatvių teritorijos Jangono Sanchaungo rajone“.

„Šią teritoriją apsupo itin daug karių, baiminamasi, kad prasidėjus komendanto valandai saugumo pajėgos juos visus suims“, – laiške naujienų agentūrai AFP rašė atstovė.

Žmogaus teisių biuras taip pat baiminasi, kad „kariuomenė toje teritorijoje tikrins visus namus ir suiminės tuos, kurie ten negyvena“.

Atstovė teigė, jog būta pranešimų apie tai, kad kiti protestuotojai pateko į teritoriją iš išorės, siekdami spausti kariuomenę leisti žmonėms palikti rajoną.

Maždaug 22 val. „policija pradėjo šaudyti ir suiminėti žmones“, teigė atstovė. Ji tikino, kad kol kas neaišku, kas suimami – ar įstrigę protestuotojai, ar naujai atvykę demonstrantai.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Amerikos generokai buvo per bailūs priversti suorganizuoti naujus rinkimus po aiškiai suklastotų. O va birmiečiai nepabūgo. Ir tą savo birmietišką landsbergienę įkišo cypėn.

v

v portretas
kas seka,tas zino,kad rinkimai buvo suklastoti kaip ir amerikoj,lygiai taip pat per dominion ,tik armija suregavo i tai teisingai ,arestavo klastotojus ir paskelbe rinkimus is naujo!o ale nepriklausoma ir nupirkta ziniasklaida loja nieko nezinantiems ir nesigilinantiems ,kad ivyko perversmas!!! zmones mastykit,ir netikekit ka raso ale nepriklausoma ziniasklaida.. musu laukia tas pats jei paklusim melui ir priespaudai!
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių