JK žengė kol kas didžiausią savo žingsnį iš karantino

Jungtinei Karalystei žengus kol kas didžiausią žingsnį iš karantino, kurį, kaip perspėjo policija, jau sunku vykdyti, Anglijoje jaunesni vaikai pirmadienį grįžo į mokyklas, o šalies parlamentas rengiasi atnaujinti įprastą darbą.

Turgūs po atviru dangumi taip pat atvėrė savo vartus, o automobilių salonai bandė parsivilioti klientus ir kompensuoti nuostolius, patirtus nuo kovo 23-iosios, kai JK iš esmės uždarė verslą.

Tačiau prekyba prie prekystalių vyko vangiai, o klasės kai kuriose mokyklose buvo pustuštės, nes žmonės vis dar nuogąstauja, kad virusas, oficialiai šalyje pražudęs 38,5 tūkst. žmonių, vis dar cirkuliuoja. JK yra antra tarp labiausiai nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusių šalių, be to, manoma, kad tikrasis aukų skaičius gali būti tūkstančiais didesnis.

Škotijos, Velso ir Šiaurės Airijos vyriausybės laikosi atsargesnės pozicijos ir mokyklų kol kas neatidaro.

„Padėtis labai skiriasi nuo įprastos, – sakė Londone gyvenantis danas Johnas Jellesmarkas (Džonas Jelesmarkas), atėjęs į paprastai triukšmingą Kamdeno turgų sostinės šiaurėje. – Viskas vyksta dar gana lėtai, atrodo, kad turgus iš esmės [tik] bunda.“

Per daug, per greitai?

Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) išdėstė grafiką, pagal kurį 2 mln. jaunesnio amžiaus vaikų Anglijoje į mokyklas gali grįžti pirmadienį, o vyresni vaikai – nuo birželio 15 dienos.

Tačiau kaip parodė Nacionalinio švietimo tyrimų fondo (NFER) atlikta apklausa, pradinių mokyklų vadovai prognozuoja, kad maždaug pusė šeimų paliks savo vaikus namie.

Londono rytuose esančios mokyklos „Halley House School“ direktorė Claire Syms (Kler Saims) sakė, kad vaikams, kurie ateina, reikia jaustis patogiai nepažįstamoje aplinkoje, kur suolai sustatyti didesniu atstumu vienas nuo kito, o daugelis aplinkinių nešioja kaukes.

„Tikrai labai galvojome, kaip išlaikyti aplinką kuo labiau įprastą ir kuo tinkamesnę mūsų vaikams, – naujienų agentūrai AFP sakė C. Syms. – Tikrai rūpinamės jų gerove ir psichine sveikata.“

JK vyriausybę paskatino teigiama kitų Europos šalių, jau pradėjusių grįžti prie labiau įprasto gyvenimo, patirtis.

Bendruomenių Rūmai antradienį grįžta po pertraukos, o jų lyderis Jacobas Reesas-Moggas (Džeikobas Risas-Mogas) nori, kad parlamentarai vėl pradėtų balsuoti dalyvaudami asmeniškai, o ne nuotoliniu būdu.

Šis klausimas turėtų būti pateiktas fiziniam balsavimui.

Tačiau karantino švelninimo kritikai mano, kad šalies užkrečiamumo rodiklis – šiuo metu 0,7–0,9 – vis dar yra pavojingai arti skaičiaus „1“, kurį viršijus viruso plitimas auga.

Kritikai perspėja, kad virusas vis dar plinta pernelyg greitai ir bet koks grįžimas į darbus kelia pavojų pažeidžiamesniems darbuotojams.

„Neįvykdoma“

Susirūpinimą reiškia ne vien mokslininkai ir įstatymų leidėjai, nors vyriausybė tvirtina, kad karantino švelninimo priemonės yra „atsargios ir laipsniškos“.

„Mes šiuos žingsnius galime žengti tik dėl to, ką iki šiol drauge pasiekėme“, – sakė iždo kancleris Rishi Sunakas (Rišis Sunakas), lankydamasis Tačbruko turguje Pimlike Londono centre.

Londono policijos federacijos pirmininkas Kenas Marshas (Kenas Maršas) sakė, kad dabartinės taisyklės, kuriomis, pavyzdžiui, nustatoma, kad Anglijoje žmonės gali rinktis į šešių asmenų grupes, yra neįvykdomos.

„Nemanau, kad visuomenė labai paiso to, kas jiems dėstoma, – laikraščiui „The Daily Telegraph“ sakė K. Marshas. – Jie elgiasi taip, kaip nori elgtis.“

Pastaruosius du savaitgalius, meteorologams skelbiant, kad ši gegužė buvo sausiausia per daugiau kaip 100 metų, žmonės plūdo į Anglijos parkus ir paplūdimius.

Prieš savaitę, pamačiusi, kad vis daugiau žmonių ignoruoja socialinio atstumo priemones, policija perspėjo, kad rimtai ketina bausti į dideles grupes susirenkančius žmones.

Tačiau kai kurie Londono parkai sekmadienį atrodė kaip vienas didžiulis vakarėlis, o policija išrašė daug mažiau baudų nei prieš gegužės 13-ąją, kai žmonėms buvo leista laisviau išeiti iš namų.

Policija „pasakė vyriausybei, kad dabar tai gana neįvykdoma, nebent vyktų didžiulis susibūrimas“, minėtam laikraščiui sakė aukšto rango šaltinis policijoje.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių