JAV žvalgyba: Iranas ir Rusija perėmė amerikiečių rinkėjų duomenis

Rusija ir Iranas perėmė JAV rinkėjų duomenis ir ėmėsi veiksmų, siekdami paveikti viešąją nuomonę prieš lapkričio 3 d. vyksiančius JAV prezidento rinkimus, pareiškė šalies Nacionalinės žvalgybos direktorius Johnas Ratcliffe'as.

J. Ratcliffe'as tvirtino, kad Iranas siuntė netikrus el. laiškus amerikiečiams, kuriais buvo siekiama „išgąsdinti rinkėjus, kurstyti neramumus visuomenėje ir pakenkti prezidentui Donaldui Trumpui“.

Pasak jo, Iranas taip pat platino vaizdo įrašus, kuriuose implikuojama, kad žmonės gali siųsti padirbtus rinkimų biuletenius, įskaitant ir iš kitų šalių, ne tik JAV.

Žvalgybos vadovas tikino, kad tiek Iranas, tiek ir Rusija siekia pasinaudoti surinktais rinkėjų duomenimis, kad „perteiktų klaidingą informaciją registruotiems rinkėjams, tikintis, jog tai sukels painiavą, pasės chaosą ir pakenks pasitikėjimui JAV demokratija“.

„Šie veiksmai yra desperatiškų priešų desperatiški bandymai“, – sakė J. Ratcliffe'as.

Žvalgybos direktoriaus pranešimas paskelbtas po to, kai registruoti demokratų rinkėjai gavo asmeninius laiškus neva nuo kraštutinių dešiniųjų pažiūrų grupuotės „Proud Boys“.

„Rinkimų dieną balsuosite už D. Trumpą arba mes jus rasime“, – sakoma laiškuose.

Tiesa, J. Ratcliffe'as ir spaudos konferencijoje šalia jo stovėjęs Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktorius Christopheris Wray'us nepaaiškino, kaip rusai ar iraniečiai perėmė rinkėjų duomenis, ar kaip Rusija jais naudojasi.

Ch. Wray'us pabrėžė, kad JAV rinkimų sistemos išlieka saugios ir atsparios.

„Galite būti ramūs, kad esame pasiruošę demokratijos priešų veiksmams“, – sakė Ch. Wray'us.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Pažiūrėkit filmą «Idiokratija» ir sužinosit, kokia ta Amerika.

SUNKU

SUNKU portretas
Patikėti,kad pasaulio supervalstybe save pozicionuojanti JAV,tokia pažeidžiama ir nesugebanti jau net apsaugoti tų duomenų,kurie laikomi(nepatogu net sakyti saugomi) jų teritorijose veikiančių kompanijų serveriuose,kurie taip pat dislokuoti ne Rusijoje ar Irane.Tai panašu į Barono Miunhauzeno pasakas.Ir kaip gali būti tokiu atveju apsaugotas bei skaidrus pats balsavimo procesas arba būti patikimi tokio balsavimo rezultatai.Blogi reikalai su mūsų strateginiu partneriu.Arba jis taip pasinėrė į amerikietiškos demokratijos eksporto reikalus,kad nebelieka laiko vidiniams reikalams.O tai jau istorijoje buvo su viena "svierchdieržava",dabar jau eks.

naxren jus kam reikalingi

naxren jus kam reikalingi portretas
susireiksmine jankiski pusdurniai... ir jusu balsai...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių