JAV pareiškė kaltinimus rusų šnipui, bandžiusiam infiltruotis į TBT Hagoje

JAV teisingumo departamentas penktadienį pateikė kaltinimus šnipinėjimu rusui, kuris, apsimetęs brazilu, studijavo viename Vašingtono universitete, o vėliau bandė infiltruotis į Tarptautinį baudžiamąjį teismą (TBT) Hagoje.

Teisingumo departamento kaltinimai Sergejui Čerkasovui gali reikšti, kad jis bandys užginčyti vyro ekstradiciją į Rusiją iš Brazilijos, kur jis šiuo metu įkalintas dėl kaltinimų tapatybės klastojimu.

2022-ųjų balandžio pradžioje Nyderlandų valdžios institucijos sulaikė 39 metų S. Čerkasovą už tai, kad jis naudojosi suklastotais asmens tapatybės dokumentais.

Jis atvyko į šalį kaip brazilas Viktoras Mulleris Ferreira (Viktoras Miuleris Fereira), norėdamas pradėti dirbti TBT jaunesniuoju analitiku.

Tačiau Nyderlandų policija nustatė, kad jis – ne brazilas, o Maskvos karinės žvalgybos GRU agentas.

Jis yra vadinamasis nelegalas – šnipas, kuris daugelį metų slapstydamasis gyvena užsienyje ir susikuria visiškai naują tapatybę.

JAV kaltinamajame akte ir internete paskelbtame gyvenimo aprašyme teigiama, kad 2018–2020 metais jis mokėsi Johnso Hopkinso (Džonso Hopkinso) universiteto Vašingtone tarptautinių studijų magistrantūros programoje.

Nyderlandai teigė, kad jei S. Čerkasovas būtų patekęs į TBT, jis galėjo gauti labai vertingos žvalgybinės informacijos, susijusios su karo nusikaltimų Ukrainoje tyrimu, arba net daryti įtaką Hagoje įsikūrusio tribunolo baudžiamajam procesui.

Balandžio 3-iąją jis buvo deportuotas į Braziliją, kur jam pateikti kaltinimai dėl tapatybės klastojimo.

Liepą S. Čersakovas buvo nuteistas kalėti 15 metų.

Tačiau rugsėjį Maskva oficialiai paprašė Brazilijos deportuoti jį į Rusiją, kur, jis ieškomas dėl įtarimų prekyba narkotikais.

JAV teisingumo departamentas pateikė jam kaltinimus dėl to, kad būdamas Jungtinėse Valstijose jis neteisėtai veikė kaip užsienio valstybės agentas.

Departamentas teigė, kad studijuodamas Vašingtone šis vyras rinko informaciją apie tam tikrus amerikiečius, kurią perduodavo savo kuratoriams.

Jis taip pat buvo apkaltintas sukčiavimu su vizomis, sukčiavimu bankuose, sukčiavimu elektroninėmis priemonėmis ir kitais kaltinimais, susijusiais su jo veikla Jungtinėse Valstijose.

Dar neaišku, ar JAV teisingumo departamentas sieks jo ekstradicijos iš Brazilijos ir, jei taip, kada.

„Kai užsienio priešininkai, tokie kaip Rusija, siunčia slaptus agentus į Jungtines Valstijas, mes juos surasime ir persekiosime pagal visus įstatymus“, – sakė JAV prokuroras Matthew Gravesas (Metju Greivsas).

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Klausimelis

Klausimelis portretas
Ar narva pleiskanuotam kremliaus karlikui jau gamina?

cha ...is jankiu snipu sulipdytas TBT

cha  ...is  jankiu snipu sulipdytas TBT   portretas
,,, tarptautinis teismas ,,, Hagoje turi nuline reiksme pasaulyje --jo veika galioja tik jankiu satelitu salyse , ta paty gali sakyt rusai, kinieciai, iranas, koreja, beveik visa afrika , ir visos arabu salys --jei tik ten pasirodys TBT Kagos tribunolo teismo snipai ar ju samdiniai beieskantys rusu ,,,snipu,,, bus kaip mat suimti ir patubdyti y cype... arba oerduoti rusijai ,kinijai , zodziu tiems kieno piliecius jie persekiojo.

Kirvis

Kirvis portretas
Visur reikia stebeti kacapiskas baidykles ir laiku nukenksminti.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių