J. Bidenas per stalinizmo laikais Ukrainoje sukelto bado metines žada remti Kijevą

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) trečiadienį priminė stalinizmo laikais tyčia sukeltą badą Ukrainoje, nusinešusį milijonus gyvybių, ir pažadėjo savo šalies paramą Kijevui jo dabartinėje kovoje su Rusija.

1932–1933 metais per tuometinio Sovietų Sąjungos lyderio Josifo Stalino vykdytą prievartinę žemės ūkio kolektyvizaciją mirė keli milijonai ukrainiečių, atėmus derlių nebeturėjusių ko valgyti.

J. Stalino nurodymu Ukrainoje vykdytas žmonių marinimas badu vadinamas Holodomoru, jo metinės minimos kasmet lapkričio mėnesį.

Dvi dešimtys šalių yra pripažinusios, kad Holodomoras buvo ukrainiečių tautos genocidas.

„Pagerbiame milijonus nekaltų ukrainiečių, kentėjusių ir mirusių per Holodomorą, – sakoma J. Bideno pareiškime. – Vyrai, moterys ir vaikai, netekę gyvybių per šį badą, buvo Josifo Stalino režimo brutalios politikos ir tyčinių veiksmų aukos.“

Kalbėdamas apie dabartinę įtampą tarp Vakarų remiamos Ukrainos vyriausybės ir Vladimiro Putino valdomos Rusijos, J. Bidenas sakė, kad „Jungtinės Valstijos taip pat dar kartą patvirtina savo šiandieninį įsipareigojimą Ukrainos žmonėms ir savo tvirtą paramą Ukrainos suverenumui ir teritoriniam vientisumui“.

Vakarų sostinės reiškė nerimą dėl pranešimų apie Rusijos karinę veiklą prie Ukrainos sienų šį mėnesį ir baiminosi, kad Maskva galbūt planuoja invaziją.

Maskva ne kartą atmetė tokius pareiškimus ir kaltina Vakarus „isterija“ bei dezinformacija.

Ukrainos kariuomenė šalies rytiniuose Donecko ir Luhansko regionuose kovoja su Maskvos remiamais separatistais, o 2014 metais Rusija atplėšė nuo Ukrainos ir aneksavo Krymo pusiasalį.


Šiame straipsnyje: Joe BidenasUkrainaparamaRusija

NAUJAUSI KOMENTARAI

AR BIDENAS BENT ŽINO...

AR BIDENAS BENT ŽINO... portretas
kad Stalinas tai Gruzijos pilietis Džiugašvilis. Yra ir šiandieninis JAV draugas Saakašvilis, kuris niekuo ne mažesnis galvažudys, kaip ir Džiugašvilis. O kiek tokių galvažudžių nacionalistinėje Ukrainoje !!! Ir...visi jie pono Bideno draugai, kuriuos jis remia ginklais ir ruošia ginkluotą konfliktą Europoje. Ponas Bidene, ar juos remdamas sieki tokių pasekmių Europos valstybėse, kaip Statino?

Patikslinimas

Patikslinimas portretas
J. Bidenas per "stalinizmo" laikais Ukrainoje sukelto bado metines žada remti Kijevo neofašistus, kurie finansuojant JAV atėjo į valdžią Ukrainoje.

to sudraske

to sudraske portretas
Niekur niekas tavo Putkos nenori. Ukraina laisva salis, tvarkosi kaip ji nori. Ar taip sunkiai daeina?
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių