J. Bidenas: JAV pasiryžusios gerinti santykius su Europos Sąjunga

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) penktadienį pažadėjo „pataisyti ir įkvėpti naujos gyvybės“ santykiams su Europos Sąjunga, Vašingtonui ir Briuseliui susitarus įšaldyti muitus, įvestus įsiplieskus prekybos ginčui, susijusiam su aviacijos milžinėmis „Boeing“ ir „Airbus“.

Baltieji rūmai nurodė, kad J. Bidenas pasikalbėjo su Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) ir kad buvo susitarta įšaldyti muitus bei „siekti išspręsti šiuos ilgai besitęsiančius ginčus PPO (Pasaulio prekybos organizacijoje)".

„Jis pabrėžė savo palaikymą Europos Sąjungai ir įsipareigojimą pataisyti ir įkvėpti naujos gyvybės JAV ir ES partnerystei“, – pridūrė Baltieji rūmai.

Pranešime sakoma, kad abu lyderiai nutarė įšaldyti muitus, pripažindami „mūsų bendras vertybes ir didžiausią pasaulyje prekybos ir investicijų ryšį“.

Vašingtonas įvedė muitus tokioms prekėms iš Europos kaip vynas, sūris ir alyvuogių aliejus. Taip pat buvo įvestas 15 proc. muitas „Airbus“ produkcijai.

ES savo ruožtu papildomai nustatė muitų, kurių bendra vertė – 4 mlrd. dolerių (apie 3,36 mlrd. eurų) amerikietiškoms prekėms, įskaitant „Boeing“ lėktuvus ir žemės ūkio produkciją, tokią kaip kviečiai ir tabakas, alkoholiniai gėrimai ir šokoladas.

J. Bidenas iš pradžių paliko galioti muitus, įvestus jo pirmtako Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo).

JAV prezidentas ir U. von der Leyen taip pat kalbėjosi apie glaudaus tarpusavio bendradarbiavimo svarbą įvairiose srityse, pradedant pastangomis suvaldyti koronaviruso pandemiją, baigiant siekiu palaikyti tvarų ekonomikos atsigavimą, spręsti klimato krizę ir stiprinti demokratiją, nurodė Baltieji rūmai.

Jie taip pat susitarė tartis priimant sprendimus dėl abiem pusėms svarbių sričių, įskaitant santykius su Rusija, Kinija, Baltarusija, Ukraina ir Vakarų Balkanais.

 


Šiame straipsnyje: Joe BidenasEuropos SąjungaJAV

NAUJAUSI KOMENTARAI

PAGALIAU EUROPA BUNDA IŠ LITARGO MIEGO

PAGALIAU EUROPA BUNDA IŠ LITARGO MIEGO portretas
Pagaliau JAV - pasaulio teroristai suprato, kad jie ne jokie pasaulio viešpačiai. Be Europos - jie visiškas NULIS.Per antrą pasaulinį karą nesugebėjo įveikti Japonijos nepanaudoję atominį ginklą. Tad...ir kalbėtis Amerikai reikia su Europa, kaip su partneriais, o ne nurodinėti jiems kaip ir su kuo jiems gyventi. Pirma Europos padaryta klaida buvo, kai ji ledo tiems teroristams subombarduoti Jugoslaviją. Nuo to viskas ir prasidėjo. Šiandien Europa atsibudo. Geriau vėliau negu niekad...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių