Izraelio medikai nepritaria raginimams priimti įstatymą, leidžiantį diskriminuoti LGBTQ

Didžiausias Izraelio medicinos centras ir visos šalies ligoninių sveikatos priežiūros darbuotojai išreiškė nepritarimą Izraelio lyderio Benjamino Netanyahu (Benjamino Netanjahaus) sąjungininkų pareiškimams, kuriais raginama priimti įstatymą, leidžiantį LGBTQ asmenų diskriminaciją ligoninėse ir įmonėse.

Tai buvo dalis platesnės visuomenės reakcijos į praeitą savaitę Religinio sionizmo partijos narių išsakytas pastabas.

Naująją B. Netanyahu vyriausybę, pačią religingiausią ir labiausiai pasislinkusią į politinio spektro dešinę Izraelio istorijoje, sudaro ultraortodoksų partijos, ultranacionalistinė religinė frakcija ir B. Netanyahu partija „Likud“.

Naujoji šalies vyriausybė turėtų būti prisaikdinta ketvirtadienį.

Praeitą savaitę du B. Netanyahu sąjungininkai iš ultranacionalistinės Religinio sionizmo partijos pareiškė, kad jų frakcija ketina pakeisti kovos su diskriminacija įstatymą ir taip leisti įmonėms ir gydytojams atsisakyti aptarnauti LGBTQ asmenis dėl religinių pažiūrų.

Izraelio parlamento narė iš Religinio sionizmo aljanso Orit Struck (Orit Struk) sakė, kad jos partija siekia pakeisti šalies antidiskriminacinį įstatymą, kuris leistų žmonėms vengti jų religiniams įsitikinimams prieštaraujančių veiksmų, įskaitant LGBTQ asmenų diskriminaciją ligoninėse, „jei tik yra pakankamai kitų gydytojų, galinčių suteikti pagalbą“.

Socialiniame tinkle „Instagram“ didžiausias Izraelyje medicinos centras „Sheba Medical Center“ pirmadienį paskelbė vaizdo įrašą, kuriame sveikatos priežiūros darbuotojai iš visos šalies sako, kad „mes gydome visus“.

Panašius pareiškimus paskelbė ir kitų dviejų šalies gydymo įstaigų – Rambamo medicinos centro Haifoje ir Barzilai (Barzilajaus) ligoninės Aškelone – gydytojai ir administracijos darbuotojai.

Vėliau B. Netanyahu išsakė priekaištus O. Struck dėl jos pastabų, sakydamas, kad naujoji vyriausybė nesuvaržys LGBTQ teisių.

Laikraštis „Yated Neeman“, kuris yra susijęs su viena iš B. Netanyahu koalicijoje esančių ultraortodoksų partijų, paskelbė redakcinį straipsnį, nukreiptą prieš Religinio sionizmo partijos politikus, jame teigiama, kad jie „šmeižia judaizmą visame pasaulyje“, o būsimą šalies vyriausybę vadina „persekiojančia arabus, mažumas ir diskriminuojančia žmones dėl religijos ir kitų priežasčių“.

Kelios Izraelio bendrovės pareiškė, kad nedirbs su įmonėmis, kurios diskriminuoja klientus dėl religinių priežasčių.

Trečias pagal dydį šalies bankas „Bank Discount“ pirmadienį pranešė, kad jo valdyba nusprendė „neteikti kreditų įmonėms ar įstaigoms, kurios diskriminuoja klientus dėl religijos, rasės, lyties ar seksualinės orientacijos“.

Izraelio kibernetinio saugumo bendrovė „Wiz“ išreiškė „didelį susirūpinimą“ dėl Religinio sionizmo politikų pasisakymų ir pareiškė, kad reikalaus, jog jos paslaugas perkančios įmonės įsipareigotų nediskriminuoti savo klientų.NAUJAUSI KOMENTARAI

bl

bl  portretas
vemsiu neuzpykit pede ras tai, per slykstu.

aš portretas
vai, vai ar negražu matyti du apžėlusius snukius besibučiuojant, juk tai įdomu, egzotika, mes nematę tokių padarų, o teks...

Išsigimeliai

Išsigimeliai portretas
Šlikštynės judų projektas
VISI KOMENTARAI 16

Galerijos

Daugiau straipsnių