ES ir Turkijos sutartis įsigaliojo, bet migrantai tebeplaukia į Graikiją

 • Teksto dydis:

Daugiau negu 1,6 tūkst. migrantų atvyko į Graikiją po to, kai įsigaliojo sutartis tarp Europos Sąjungos ir Turkijos, turinti sumažinti atvykėlių srautą, o graikų tarnyboms stengiantis vykdyti naujas sudėtingas taisykles.

Tuo tarpu Lesbo saloje, kuri yra pagrindinė per jūrą iš Turkijos plaukiančių migrantų atvykimo vieta, pareigūnams sunkiai sekasi pereiti nuo ankstesnės sistemos prie naujosios, o Graikija dar nesulaukė ES pažadėto šimtų pareigūnų pastiprinimo.

„Tai nebus lengva“, – sakė Graikijos premjeras Aleksis Cipras (Alexis Tsipras).

Ankara ir ES penktadienį sudarė sutartį, turinčią uždaryti maršrutą per Egėjo jūrą, kuriuo per praeitus metus iš Turkijos į Graikijos salas atvyko apie 850 tūkst. žmonių, daugiausiai pabėgėlių nuo karo Sirijoje.

Susitarimas, pagal kurį visi nauji migrantai, išsilaipinę Graikijos salose, turi būti išsiųsti atgal į Turkiją, įsigaliojo nuo sekmadienio.

Tačiau agentūra SOMP, koordinuojanti Atėnų atsaką į šią krizę, nurodė, kad atvykėlių srautas nenutrūko.

Nuo tada, kai įsigaliojo naujoji sutartis, jau 1 662 migrantai atvyko į Graikija, nurodė SOMP, pridūrusi, kad 830 žmonių atplaukė į Chijo, o 698 – į Lesbo salą, kurios abi yra Egėjo jūros šiaurės rytinėje dalyje, netoli Turkijos krantų.

Tebesitęsiantis antplūdis „kuria problemą ir kelia klausimų dėl visų (sutartį pasirašiusių) šalių ketinimų“, sakė SOMP atstovas spaudai Giorgas Kiricis (Giorgos Kyritsis).

Turkijos pakrančių sargyba nurodė sulaikiusi 126 migrantus, nuo šeštadienio mėginusius pasiekti Graikiją, bet nenurodė, kiek jų buvo sulaikyta nuo sutarties su ES įsigaliojimo.


Šiame straipsnyje: migrantų krizėESTurkija

NAUJAUSI KOMENTARAI

cia

cia portretas
jau reikia ne popieriuku o konkrecios veiklos nes kol europos'superpolitikai/ gincisis tai nieko gero nelauk

a kodel turkai leidzia jiem isplaukti is savo pakranciu ?

a kodel turkai leidzia jiem isplaukti is savo pakranciu ? portretas
vienam žmogui ši lemiama kelionė perpildytoje valtyje kainuoja 600 dolerių (540 eurų). Tai – trijų mėnesių mokytojos atlyginimas Sirijoje. Sirai skaičiavo, kad kontrabandininkai per šią pabėgėlių krizę uždirbs didžiulius pinigus. Jei perkelti vieną žmogų kainuoja 600 dolerių, tai iš vienos valties sukčiai surenka 24 tūkst. dolerių (21,6 tūkst. eurų). Šiuo nešvariu verslu, anot pabėgėlių, užsiima turkai, sirai ir kitų tautybių žmonės.

Jooo.

Jooo. portretas
Kaip susitvarkys kai toks biznis.Po 600 doleriu uz viena.Kosel Turkija tu vezeju nesigriebia.nenaikina tu valciu.? Pelnosi is ju,ir uzleidzia Europa teroristais.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių