EVT pirmininkas: A. Navalno sulaikymas yra „nepriimtinas“

 • Teksto dydis:

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis (Šarlis Mišelis) sekmadienį pasmerkė Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno sulaikymą kaip „nepriimtiną“ ir paragino Rusijos institucijas nedelsiant jį paleisti.

A. Navalnas sekmadienio vakarą buvo sulaikytas Maskvos oro uoste, kai grįžo į tėvynę iš Vokietijos.

„Aleksejaus Navalno sulaikymas atvykus į Maskvą yra nepriimtinas. Raginu Rusijos institucijas nedelsiant jį paleisti“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Ch. Michelis.

Europos Sąjungos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borrellis) taip pat paragino paleisti opozicionierių.

„Rusijos institucijos privalo gerbti Aleksejaus Navalno teises ir nedelsiant jį paleisti. Teismų sistemos politizavimas yra nepriimtinas“,– tviteryje parašė J. Borrellas.

Paleisti A. Navalną paragino J. Bideno patarėjas

JAV išrinktojo prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake'as Sullivanas (Džeikas Salivanas) sekmadienį paragino Rusiją nedelsiant paleisti Kremliaus kritiką A. Navalną, kuris buvo sulaikytas Maskvos Šeremetjevo tarptautiniame oro uoste, kai grįžo iš Vokietijos, kur kelis mėnesius buvo gydomas po mėginimo jį nunuodyti.

„Ponas Navalnas turi būti nedelsiant paleistas, o kaltininkai, atsakingi už pasipiktinimą keliantį pasikėsinimą į jo gyvybę, turi būti patraukti atsakomybėn“, – tviteryje parašė J. Sullivanas.

„Kremliaus išpuoliai prieš poną Navalną nėra tik žmogaus teisių pažeidimas, bet ir Rusijos žmonių, siekiančių būti išgirstais, įžeidimas“, – pridūrė J. Bideno patarėjas.

Aleksejaus Navalno sulaikymas atvykus į Maskvą yra nepriimtinas. Raginu Rusijos institucijas nedelsiant jį paleisti.

44 metų opozicijos lyderis sugrįžo į Maskvą iš Vokietijos, kur buvo kelis mėnesius gydomas po mėginimo jį nunuodyti. A. Navalno teigimu, šis mėginimas buvo surengtas Rusijos prezidento Vladimiro Putino nurodymu.

Politikas blogai pasijuto rugpjūtį skrydžio iš Sibiro į Maskvą metu, o vėliau buvo nuskraidintas medicininiu lėktuvu į Berlyną.

Vakarų ekspertai nustatė, kad jis buvo apnuodytas Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Pasikėsinimas sustiprino įtampą tarp bloko ir jo rytinės kaimynės.

Gruodžio mėnesį Rusija ėmėsi, pasak Vokietijos „nepateisinamų“ atsakomųjų sankcijų dėl jai ES po apnuodijimo įvestų sankcijų.

Maskva paskelbė draudimą atvykti keliems ES atstovams, kai Briuselis už įvedė sankcijas šešiems Rusijos pareigūnams.

Į ES sąrašą buvo įtraukti šeši Kremliui artimi asmenys, kurie, pasak ES, yra vienu ar kitokiu būdu buvo atsakingi už A. Navalno apnuodijimą dėl užimamų pareigų.NAUJAUSI KOMENTARAI

nu kaipgi

nu kaipgi portretas
ju agenta pasodino....

Anonimas

Anonimas portretas
Nerodykit šito beždžionžmogio vaikams, naktį iš baimės darys į patalus...

ane?

ane? portretas
Dviveidžiai melagiai. Kodėl jie neprotestuoja prieš tai kas vyksta JAV? Ten žmonėms jau seniai nebeliko jokių teisių.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių