Suduodamas smūgį Juckeriui, Europarlamentas neuždegė žalios šviesos vienai jo komandos narei
Briuselis, spalio 9 d. (AFP-BNS). Europos Parlamentas trečiadienį sudavė smūgį Europos Komisijos pirmininkui Jeanui-Claude'ui Junckeriui (Žanui Klodui Junkeriui), triuškinama balsų dauguma atmetęs Slovėnijos pasiūlytą Alenos Bratušek kandidatūrą į eurokomisarus.
Tačiau Europos Sąjungos (ES) vykdomosios valdžios institucijos vadovui pavyko užsitikrinti įstatymų leidėjų palaikymą prieštaringai vertinamiems kandidatams iš Prancūzijos, Didžiosios Britanijos ir Ispanijos, kurių paskyrimas buvo pakibęs ant plauko po klausymų Europarlamento komitetuose.
ES asamblėjos deputatai neuždegė žalios šviesos buvusiai Slovėnijos vyriausybės vadovei A.Bratušek, nes per įtemptą jos kandidatūros svarstymą pirmadienį ji nesugebėjo įtikinti parlamentarų, kad yra tinkama užimti Europos Komisijos vicepirmininko, atsakingo už energetikos sąjungą, postą.
Tačiau J.-C.Junckerio užkulisinės derybos, kuriomis siekta išvengti kovos su raumenis užsiauginusiu Europarlamentu, davė rezultatų, nes ES asamblėjos komitetai pritarė kitiems kandidatams į svarbesnius postus Europos Komisijoje.
Buvęs Prancūzijos finansų ministras Pierre'as Moscovici (Pjeras Moskovisis), dėl kurio kandidatūros Europarlamente vyko įnirtinga kova tarp jo Socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcijos bei konservatyvios Europos liaudies partijos (EPP) frakcijos, nedidele balsų persvara užsitikrino paskyrimą komisaru, atsakingu už ekonomikos ir pinigų reikalus.
Didžiosios Britanijos kandidatui Jonathanui Hillui (Džonatanui Hilui) žalia šviesa užimti finansinio stabilumo, finansinių paslaugų ir kapitalo rinkų sąjungos eurokomisaro postą buvo uždegta po to, kai per precedento neturintį pakartotinį jo kandidatūros svarstymą britas patikino europarlamentus, jog dės visas pastangas, kad per 2017 metais numatytą referendumą Jungtinė Karalystė nubalsuotų už pasilikimą Europos Sąjungoje.
Teigiamo europarlamentarų verdikto sulaukė ir prieštaringai vertinamas Ispanijos kandidatas į energetikos ir klimato politikos komisaro postą Miguelis Ariasas Canete (Migelis Ariasas Kanetė), kuris per jo kandidatūros svarstymą sulaukė kaltinimų dėl interesų konflikto ir seksizmo.
Europos Komisija neabejotinai yra daugiausiai galių turinti institucija Briuselyje, kurios 28 komisarai - po vieną iš kiekvienos valstybės narės - rengia įstatymų projektus ir formuoja ES politiką per savo penkerių metų kadenciją.
Tačiau pastaraisiais metais sustiprėjusiam Europos Parlamentui priklauso galutinis žodis dėl Komisijos sudėties. Spalio 22 dieną jis balsuos dėl visos J.-C.Junckerio komandos.
Buvęs Liuksemburgo premjeras privalo atsisakyti kandidato į eurokomisarus, nesulaukusio palaikymo per balsavimą ES asamblėjos komitete. Šie balsavimai buvo surengti po visą pastarąją savaitę vykusių kandidatų klausymų.
Įstatymų leidėjai privertė padaryti pakeitimų ir tvirtinant 2004 metų bei 2009 metų Komisijų sudėtį.
Naujausi komentarai