ES užsimena, kad gali nebeužsakyti daugiau „AstraZeneca“ vakcinos

Už ES vidaus rinką atsakingas komisaras Thierry Bretonas sekmadienį prasitarė, kad Europos Sąjunga gali daugiau nebeužsakyti „AstraZeneca“ vakcinos nuo COVID-19 dėl to, kad vėluoja šių skiepų tiekimas, praneša AFP.

„Mes pragmatikai. Mano prioritetas – užtikrinti, kad įmonės, su kuriomis turime sutartis, vakcinas pristatytų laiku“, – T. Bretonas sakė interviu televizijai BFMTV.

Iš šios Jungtinės Karalystės ir Švedijos bendrovės Briuselis 27 ES valstybėms narėms užsakė 120 mln. vakcinos dozių pirmam 2021 m. ketvirčiui ir dar 180 mln. dozių antram ketvirčiui.

Tačiau, anot komisaro, įmonė kol kas pristatė tik 30 mln. dozių, taip sukeldama problemų. Be to, tikriausiai antrą ketvirtį bus atsiųsta tik 70 mln. dozių.

T. Bretonas pridūrė, kad kol kas dar niekas nenuspręsta ir derybos tęsiasi.

Jis pabrėžė, kad sprendimą nulems ne epidemiologinės ar medicininės priežastys, nes duomenys patvirtina „AstraZeneca“ vakcinos naudą.

Tuo metu Prancūzijos pramonės ministrė Agnes Pannier-Runacher penktadienį minėjo, kad ES gali nuspręsti neatnaujinti sutarties su „AstraZeneca“ 2022 m. po to, kai Danija tapo pirmąja Europos valstybe, atsisakiusia šio gamintojo vakcinos dėl retai pasitaikančių, bet rimtų šalutinių požymių.

Tačiau Europos vaistų agentūra (EVA) paskelbė, kad „AstraZeneca“ vakcina yra saugi ir veiksminga.

Prancūzijos ministrė taip pat sakė, kad ES dar nepradėjo diskusijų su „Johnson & Johnson“ ir „AstraZeneca“ dėl naujų sutarčių, tačiau derasi su „Pfizer“ ir „BioNTech“ bei „Moderna“.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen anksčiau šią savaitę teigė, kad Vokietijos bendrovė „BioNTech“ ir JAV vaistų gamintoja „Pfizer“ įrodė esančios patikimos partnerės ir vykdo savo įsipareigojimus.

Prancūzijoje pranešta apie 23 retus kraujo krešulių susidarymo atvejus gavus „AstraZeneca“ skiepą, 8 iš kurių baigėsi mirtimi. Prancūzijoje kol kas panaudota daugiau nei 2,7 mln. šios vakcinos dozių.

Vyriausybei skiepų klausimais patarinėjantis imunologas Alainas Ficsheris, duodamas interviu Prancūzijos radijui, sekmadienį pareiškė, kad vyresniems nei 55 metų žmonėms „AstraZeneca“ vakcinos nauda nusveria galimas komplikacijas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Žmogų

Žmogų portretas
ištiko mirtis...Tai kokia didesnė gali būti skiepo nauda?

Tėvas

Tėvas portretas
Siūskit mėšlą Lietuvai,ji supirks .

algis

algis portretas
bet lietuva supirks
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių