ES po virtualus susitikimo su J. Bidenu žada dirbti „petys į petį“ su JAV

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis (Šarlis Mišelis) pareiškė, kad Europos Sąjunga ir Jungtinės Valstijos gali skatinti demokratines vertybes dirbdamos drauge, JAV prezidentui Joe Bidenui (Džo Baidenui) ketvirtadienį prisijungus prie Bendrijos lyderių per virtualų viršūnių susitikimą. 

„Stovėdamos greta, petys į petį, ES ir JAV gali parodyti, kad demokratijos geriausiai gina piliečius, skatina orumą ir kuria gerovę“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Ch. Michelis.  

J. Bidenas pirmą kartą dalyvavo bendrose derybose su visų 27 ES valstybių lyderiais, Vašingtonui demonstruojant ryžtą pataisyti santykius su Bendrija, smarkiai pašlijusius protekcionistinę politiką propagavusio Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) prezidentavimo laikotarpiu.

JAV nori įtraukti ES į vieningą demokratinių šalių frontą, kurį buria kaip atsvarą didėjančiai autoritarinių valstybių, pirmiausia Kinijos, galiai.

ES lyderiai sveikino Vašingtono pažadą dirbti drauge, nors kai kas Bendrijoje tvirtina, kad ji turėtų tapti labiau nepriklausoma po D. Trumpo izoliacionistinės politikos, kurios šūkis buvo „Pirmiausiai – Amerika“, ir jo nepagarbaus elgesio su sąjungininkėmis.

Vašingtonas ir Briuselis jau žengė pirmąjį bendrą žingsnį prieš Kiniją ir pirmadienį paskelbė suderintas sankcijas už jos valdžios represijas prieš uigūrų etninę mažumą.

Šią savaitę abi pusės taip pat sutarė įšaldyti muitus, įvestus D. Trumpo prezidentavimo metu įsiplieskus prekybos ginčui, susijusiam su aviacijos milžinėmis „Boeing“ ir „Airbus“.

ES nori bendradarbiauti su J. Bidenu kovojant su koronaviruso pandemija ir klimato kaita, jam nusprendus vėl prisijungti prie 2015 metų Paryžiaus klimato sutarties, iš kurios 2017-aisiais pasitraukė D. Trumpas.

D. Trumpas nėra dalyvavęs bendrose derybose su visais ES lyderiais. Abu ankstesni prezidentai Barackas Obama (Barakas Obama) ir George'as W. Bushas (Džordžas V. Bušas) buvo susitikę su visų Bendrijos šalių vadovais.NAUJAUSI KOMENTARAI

AMERIKOS TERORISTAI DIRBA TIK SAU....

AMERIKOS TERORISTAI DIRBA TIK SAU.... portretas
Nesvaikite, optimistai. Amerika per šimtą metų dar niekam nėra padėjusi, jeigu neturėtų naudos sau. Parodykite bent vieną valstybę, kurioje ji "už ačiū" yra padėjusi? Jeigu ji į tą valstybę įdės doleri - atsiims dešimt. Įdomiausiai, kad ji to nei neslepia, bet vis dar atsiranda optimistų, kurie remia tuos pasaulio teroristus.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių