ES įvedė sankcijas Irano vidaus reikalų ministrui ir valstybinei televizijai

  • Teksto dydis:

Europos Sąjunga pirmadienį įvedė sankcijas dar 29 Irano pareigūnams ir trims organizacijoms dėl žiauraus protestų, kilusių po Mahsos Amini mirties, malšinimo.

Tarp tų, kam įvestos vizų išdavimo draudimo ir turto įšaldymo sankcijos, atsidūrė Irano vidaus reikalų ministras Ahmadas Vahidi (Ahmadas Vahidis) ir Irano sausumos pajėgų vadas Kiyumarsas Heydari (Kijumarsas Heidaris).

Keturi M. Amini sulaikiusio būrio nariai taip pat buvo įtraukti į „juodąjį“ sąrašą.

Tarp organizacijų, kurioms taikomos sankcijos, yra valstybinis transliuotojas „Press TV“, apkaltintas „priverstinių sulaikytųjų prisipažinimų“ transliavimu, sakoma ES pareiškime.

„ES griežtai smerkia nepriimtiną smurtinį susidorojimą su protestuotojais“, – pareiškime pažymėjo bloko užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis).

„Palaikome Irano žmones bei remiame jų teisę taikiai protestuoti ir laisvai reikšti savo reikalavimus bei nuomonę“, – sakoma pareiškime.

Teheranas perspėjo bloką dėl „proporcingo ir tvirto“ atsako į išplėstas sankcijas.

Praėjusį mėnesį ES priimtas pirmasis sankcijų Iranui paketas buvo nukreiptas į Irano „moralės“ policiją, Revoliucinę gvardiją ir informacijos ministrą.

Briuselyje susitikę ES ministrai taip pat pasirašė dėl Irano islamo revoliucijos gvardijos korpuso vadovo Hosseino Salami (Hoseino Salamio) įtraukimo į „juodąjį“ sąrašą dėl Irano gamybos dronų tiekimo Rusijai, naudojančiai juos Ukrainoje.

Be to, blokas į sąrašą įtraukė gvardijos oro pajėgų vadovą Amirą Ali Hajizadeh (Amirą Ali Hadžizadę) ir dronų gamintoją „Qods“.

Praėjusį mėnesį ES jau įšaldė turtą ir uždraudė išduoti vizas kitam Irano bepiločių orlaivių gamintojui ir trims aukščiausio rango kariškiams dėl dronų-kamikadzių, naudotų Ukrainos energetikos infrastruktūrai atakuoti, tiekimo.

Neįvardytas aukšto rango ES pareigūnas sakė, kad blokas tikrina pranešimus apie galimą Irano balistinių raketų pristatymą Rusijai ir, jei paaiškės, kad Iranas siuntė šių ginklų, Teheranui bus paskelbta daugiau sankcijų.

J. Borrellio teigimu, kol kas Briuselis neturi „jokių įrodymų“ dėl balistinių raketų tiekimo.

Atsakas Teheranui įstūmė Briuselį į nepatogią poziciją, kadangi ES tarpininkauja siekiant atgaivinti 2015 metų daugiašalį susitarimą dėl Irano branduolinės programos.

Šios pastangos, kuriomis siekiama, kad Iranas ir Jungtinės Valstijos vėl prisijungtų prie susitarimo, iš esmės įstrigo.

„Tai nėra gerame kelyje, žinote, aklavietė, bet darbas tęsiasi“, – sakė J. Borrellis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Padejo Iranas ant ES sankciju

Prie to komentaro...

Prie to komentaro... portretas
Pirma siunta turėtų būti iš Lietuvos - visą konservų šaiką.

ES SAVO SANKCIJOMIS...

ES SAVO SANKCIJOMIS... portretas
Greitai pati pasprings. Šiandien jie elgiasi, kaip niekingi savo piliečių naikintojai vardan banditų iš už Atlanto tikslų siekimo - toliau dominuoti pasaulyje. Tie, kurie pritaria teroristams iš už Atlanto - visus ištremti į Gvantanamo kalėjimą. Tenai jie tikrai susipažins su tų banditų "demokratija"...
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių