E. Macronas: V. Putinas privertė NATO atsibusti

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) trečiadienį pareiškė, kad Rusijos vadovas Vladimiras Putinas, pernai įsiveržęs į Ukrainą, privertė NATO pabusti.

.„2019 metų gruodį apie NATO buvau pasisakęs griežtai“, – teigė E. Macronas žurnalistams Bratislavoje. Prancūzijos lyderis priminė, kad tuomet Vakarų gynybos aljansą pavadino mirusiu.

„Galiu pasakyti, kad šiandien Vladimiras Putinas jį pažadino skaudžiausiu elektros šoku“, – pridūrė jis.

E. Macronas taip pat paragino Vakarus suteikti Ukrainai „apčiuopiamas ir patikimas“ saugumo garantijas, jai kovojant su Rusijos invazija.

Pabrėžęs, kad Ukraina šiandien saugo Europą, E. Macronas žurnalistams Bratislavoje sakė, kad Vakarai suinteresuoti, jog Kyjivas „kartu su mumis turėtų patikimas saugumo garantijas daugiašalėje sistemoje“.

Saugumo garantijos Kyjivui

„Todėl esu už tai, kad... Ukrainai būtų pasiūlytos apčiuopiamos ir patikimos saugumo garantijos“, – sakė jis ir nurodė, kad tai bus kolektyvinių derybų, vyksiančių ateinančiomis savaitėmis, tema.

Pasak E. Macrono, kol Ukraina laukia narystės Aljanse, saugumo garantijų jai galėtų suteikti NATO šalys narės.

„Turime sukurti kažką tarp Izraeliui teikiamo saugumo ir visateisės narystės“, – teigė Prancūzijos prezidentas.

Šiuo metu E. Macronas lankosi Slovakijoje, kur sakė kalbą tarptautinių reikalų analitinio centro „Globsec“ surengtame renginyje.

Renginys, kuriame daugiausia dėmesio skiriama regioninio saugumo klausimams, surengtas prieš artėjantį NATO aukščiausiojo lygio susitikimą Vilniuje liepos 11–12 dienomis.

Anot E. Macrono, dabar itin svarbu visais įmanomais būdais padėti Ukrainai surengti veiksmingą kontrpuolimą prieš Maskvą.

„Šiuo metu tai ir darome. Turime dėti daugiau pastangų, nes tai, kas nutiks per ateinančius kelis mėnesius, suteikia šansą net... ilgalaikei taikai“, – pabrėžė jis.

Ketvirtadienį Prancūzijos prezidentas lankysis Moldovoje, kur susitiks su kitais Europos lyderiais, įskaitant Europos Sąjungai nepriklausančių šalių vadovus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Makronas atsibudo?

Makronas atsibudo? portretas
Pasirodo Makronas jau nuo 2014 metų lunatikavo, ir tik dabar prabudo. Puls skambinti put in ir atsiprašinėti.

vanga

vanga portretas
Arteja kremliaus iskrypeliu krachas, arteja… :D

Mūsų Šudasklaida

Mūsų Šudasklaida portretas
Rašo bele ka. Tfuu, blia
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių