D. Trumpas tapo pirmuoju JAV eksprezidentu, kuriam pateikti baudžiamieji kaltinimai

Niujorko didžioji prisiekusiųjų žiuri ketvirtadienį pateikė kaltinimus Donaldui Trumpui (Donaldui Trampui), tapusiam pirmuoju buvusiu JAV prezidentu, kuriam pateikti baudžiamieji kaltinimai.

Jie susiję su 2016-ųjų prezidento rinkimų kampanijos metu vienai pornografijos žvaigždei sumokėtais pinigais už tylėjimą apie jųdviejų romaną.

Istorinis kaltinamasis aktas 76-erių respublikonui, neigiančiam bet kokius nusižengimus prieš rinkimus, nulėmusius jo patekimą į Baltuosius rūmus, neabejotinai turės įtakos dabartinėse rinkimų varžybose, kuriose D. Trumpas tikisi susigrąžinti prezidento postą.

Buvęs lyderis išgyveno du apkaltos procesus ir vertė prokurorus nertis iš kailio kitose bylose – nuo dalyvavimo JAV Kapitolijaus šturme iki iš Baltųjų rūmų dingusių įslaptintų dokumentų. Tačiau galiausiai teisme atsidurs dėl skandalo, susijusio su 44-erių suaugusiųjų filmų aktore Stormy Daniels (Stormi Daniels).

Per kaltinamąjį aktą kaltinamasis supažindinamas su jam pateiktais kaltinimais ir paprastai pateikia savo pareiškimą dėl kaltės pripažinimo. Tuomet teisėjas nusprendžia, ar kaltinamasis turėtų būti paleistas už užstatą, ar suimtas.

Manhatano apygardos prokuroro Alvino Braggo (Alvino Brago) biuras patvirtino, kad ketvirtadienio vakarą susisiekė su D. Trumpo advokatais, kad suderintų kaltinamojo akto perdavimą Niujorke – tuo metu bus atskleisti jam pateikti kaltinimai kriminaliniais nusikaltimais.

Buvusio prezidento apkaltinimas ir areštas yra unikalus atvejis visoje Amerikos istorijoje.

Buvęs JAV lyderis apkaltą pavadino politiniu persekiojimu ir kišimusi į rinkimus, pyko ant prokurorų ir savo oponentų demokratų bei žadėjo, kad tai atsigręš prieš jo įpėdinį, prezidentą Joe Bideną (Džo Baideną).

Pasiuntus į teismą dėl to, kas, kaip pranešė CNN, gali būti 30 kaltinimų, susijusių su sukčiavimu versle, paprastai paimami pirštų atspaudai ir padaroma nuotrauka, galbūt net uždedami antrankiai.

Respublikonų stovykloje D. Trumpo sąjungininkai ir sūnūs pasmerkė tai, kas, anot jų, yra kerštas siekiant sužlugdyti jo 2024-ųjų kampaniją.

Floridos gubernatorius Ronas DeSantisas, tikėtinas šio verslo magnato varžovas dėl partijos nominacijos, kaltinimus pavadino neamerikietiškais, o Atstovų Rūmų pirmininkas Kevinas McCarthy (Kevinas Makartis) pareiškė, kad jie nepataisomai pakenkė šaliai.

Buvęs D. Trumpo viceprezidentas ir galimas jo varžovas 2024-ųjų rinkimuose Mike'as Pence'as (Maikas Pensas) pavadino tai pasipiktinimą keliančiu įvykiu, kuris tik dar labiau suskaldys Jungtines Valstijas.

Tačiau aukšto rango demokratas Adamas Schiffas (Adamas Šifas), buvęs vyriausiuoju prokuroru pirmosios D. Trumpo apkaltos 2019-aisiais procese, pavadino tai skatinančiu susimąstyti ir precedento neturinčiu įvykiu.

„Buvusio prezidento apkaltinimas ir areštas yra unikalus atvejis visoje Amerikos istorijoje, – pareiškime teigė jis. – Tačiau toks pat yra ir neteisėtas elgesys, dėl kurio Trumpas buvo apkaltintas.“

Tuo metu S. Daniels prisiekusiųjų sprendimą sutiko su jai būdingu žaismingu stiliumi.

„Gaunu tiek daug žinučių, kad nespėju į jas atsakyti... taip pat nenoriu išpilti šampano“, – tviteryje rašė ji, panaudodama grotažymę „TeamStormy“.NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
lieka 1 is 2 ar obam ji pasodins ar jis ji tiek karu sukelusio ir terorizma skatinusio pamatysime ne uz ilgo ?zz
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių