D. Trumpas paskutinį kartą paliko Baltuosius rūmus

Kadenciją baigiantis JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) trečiadienį ryte paskutinį kartą išskrido iš Baltųjų rūmų sraigtasparniu „Marine One“, ruošiantis išrinktojo prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) inauguracijos ceremonijai.

Darbą baigiant skandalingiausiai šių laikų JAV administracijai, D. Trumpą pakeičia visiškas jo antipodas demokratas J. Bidenas, ketinantis suaktyvinti kovą su COVID-19 pandemiją ir imtis vienyti suskaldytą šalį.

D. Trumpas, kuris skundėsi, jog iš jo buvo „pavogta“ pergalė lapkritį vykusiuose prezidento rinkimuose, inauguracijos ceremonijose nedalyvaus, nusižengdamas tradicijai.

Prezidentiniam sraigtasparniui „Marine One“ nusileidus Baltųjų rūmų Pietų pievelėje,  D. Trumpas netrukus po 8 val. 15 min. (15 val. 15  min. Lietuvos laiku) išėjo iš pastato kartu su žmona Melania Trump (Melanija Tramp) ir pasakė: „Tiesiog norėjau atsisveikinti. Buvo didelė garbė [dirbti prezidentu], viso gyvenimo garbė.“

D. Trumpas buvo nuskraidintas Andrewso (Endriuso) oro pajėgų bazę netoli Vašingtono, kur persėdo į prezidentinį lėktuvą „Air Force One“ ir išvyko į savo privatų kurortą „Mar-a-Lago“ Floridoje.

Bazėje įvyko kariškių organizuojama trumpa išlydėjimo ceremonija. Keturios patrankos atliko 21 šūvio saliutą.

D. Trumpas iš Vašingtono išvyko likus trims valandoms iki J. Bideno prisaikdinimo 46-uoju JAV prezidentu.

Tuo metu, kai vidurdienį 78 metų buvęs JAV viceprezidentas duos prezidento priesaiką prie Kapitolijaus vakarinio fasado, D. Trumpas jau bus savo privačiame kurorte Floridoje.

J. Bidenas ir viceprezidentė Kamala Harris (Kamala Haris) prisieks toje pačioje vietoje, kur prieš dvi savaites vyko Kongresą šturmavusių  D. Trumpo šalininkų ir policijos susirėmimas.

Nors valdžios perdavimas vyks beveik taip pat, kaip vykdavo daugiau nei du šimtmečius, ši inauguracija bus išskirtinė.

Už Baltųjų rūmų tvoros Vašingtono centras prieš inauguraciją įgijo distopišką vaizdą: jame budi 25 tūkst. Nacionalinės gvardijos karių, turinčių užtikrinti, kad nepasikartotų sausio 6-osios įvykiai.

Dėl siaučiančios koronaviruso pandemijos visuomenė negalės dalyvauti prisaikdinimo ceremonijoje, todėl  Nacionalinė alėja, kurioje per prezidentų inauguracijas paprastai susirenka didžiulės minios, šiuo metu visiškai tuščia.

Savo inauguracijos išvakarėse atvykęs į Vašingtoną J. Bidenas uždavė naują JAV vyriausybės toną įtaigiu 400 tūkst. nuo COVID-19 mirusių amerikiečių pagerbimu.

„Kartais sunku prisiminti, bet tokiu būdu sveikstame. Svarbu daryti tai kaip šaliai“, – sakė J. Bidenas prie Lincolno (Linkolno) memorialo, dar kartą pabrėždamas, kad šaliai reikia vienytis po D. Trumpo sukelto chaoso.

Prognozuoja sėkmingą naujos administracijos darbą

Kadenciją baigiantis JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) trečiadienį pareiškė manąs, kad naujajai Joe Bideno (Džo Baideno) administracijai nusišypsos „didelė sėkmė“, ir teigė asmeniškai sudaręs jai tokias sąlygas.

Anot D. Trumpo, naujoji administracija turi „pagrindą nuveikti kažką tikrai įspūdinga“. Tokius trumpus atsisveikinimo pareiškimus jis padarė prieš paskutinį kartą išskrisdamas į Floridą prezidentiniu lėktuvu.

Trečiadienį savo kalboje D. Trumpas nepaminėjo J. Bideno vardo.

Sulaukė išlydėtuvių, bet pristigo gerbėjų meilės

Kadenciją baigiantis JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) norėjo, kad trečiadienį būtų išlydėtas kaip tikras didvyris.

Būtent tokia išlydėtuvių ceremonija jam buvo surengta Andrewso (Endriuso) oro pajėgų bazėje netoli Vašingtono, bet per ją trūko vieno dalyko – darbą baigiančio prezidento taip trokštamų žmonių minių.

Oro pajėgų orkestras sugrojo melodiją „Hail to the Chief“ („Šlovė vadui“), o keturios patrankos atliko 21 salvės saliutą.

Tačiau nepaisant preciziškai tiksliai surengto atsisveikinimo, D. Trumpas nesulaukė to, ką mėgsta labiausiai – milžiniškos, jį dievinančių žmonių minios, skanduojančios „Mes mylime Trumpą!“

Aptvertoje teritorijoje pučiant lediniam vėjui priešais sceną susirinko maždaug 500 jo gerbėjų. Pusė jiems skirto ploto liko tuščia.

„Mes turime puikiausią šalį pasaulyje“, – pasakė D. Trumpas, kreipdamasis į susirinkusiuosius.  Jo trumpa kalba buvo panašesnė rinkimų kampanijos pasisakymus, nors iš tiesų tai buvo jo atsisveikinimas.

„Man buvo didelė garbė ir privilegija būti jūsų prezidentu, – sakė jis. – Gyvenkite gerai.“

Jis taip pat pažadėjo sugrįžti į politinę areną „kokiu nors būdu“.

Nugalėtasis prezidentas

Jei ne maža susirinkusiųjų minia ir tikroji proga, visas renginys būtų labiau panašus į pačiame savo galios viršūnėje esančio lyderio pagerbimą, o ne rinkimus pralaimėjusio, dviejų apkaltų Kongrese sulaukusio vieną kadenciją tedirbusio prezidento išlydėtuves.

Tačiau pažvelgus atidžiau, ne viskas vyko taip sklandžiai, kaip būtų norėjęs D. Trumpas, paprastai nepraleisdavęs progos pasišaipyti iš „pralaimėtojų“.

Pirmiausia, galbūt atsisveikinimas su gerbėjais vėjo perpučiamoje bazėje Vašingtono priemiestyje per pačius pusryčius, nebuvo visiškai tai, ko jis norėjo.

Tačiau norėdamas paskutinį kartą pasinaudoti prezidentiniais „žaislais“ D. Trumpas neturėjo kito pasirinkimo. Artėjo jų akimirka, kai juos teko sugrąžinti.

Todėl jis tiesiogine prasme išnaudojo kiekvieną minutę, kad spėtų nuskirsti į Floridą prezidentiniu lėktuvu „Air Force One“ ir dar būtų palydėtas prezidentinės motociklininkų palydos į savo rezidenciją Palm Biče iki laikrodžiui pradedant mušti 12 valandą.NAUJAUSI KOMENTARAI

D

D portretas
Pagaliau klaunas su cirku isvaziavo
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių