A. Blinkenas: Europa gali nusikratyti Rusijos energetinių gniaužtų

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas) penktadienį sakė, kad Rusijos karas prieš Ukrainą suteikė Europai progą pagaliau nutraukti savo priklausomybę nuo rusiškos energijos.

A. Blinkenas kalbėjo po netikėto vizito Ukrainoje vykdamas į Briuselį, kur aptars energetinį saugumą NATO atstovų susitikime.

„Atsirado nuostabi proga... pagaliau kartą ir visiems laikams išsivaduoti iš šios priklausomybės nuo Rusijos, nusikratyti gniaužtų, kuriais Rusija laiko sugriebusi Europą, naudodama energiją kaip ginklą, ir diversifikuoti tiekimą, diversifikuoti kelius“, – sakė A. Blinkenas.

Europa, kuri yra labai priklausoma nuo tiekimo iš Rusijos, kaltina Maskvą naudojantis energija kaip įrankiu siekiant šantažuoti dėl sankcijų, įvestų Rusijai jai užpuolus Ukrainą.

Rusijos energetikos milžinė „Gazprom“ praėjusią savaitę paskelbė, kad buvo visiškai sustabdytas tiekimas dujotiekiu „Nord Stream“, nes dujotiekį, kuris po trijų dienų priežiūros darbų turėjo būti vėl paleistas savaitgalį, esą reikia toliau remontuoti. Kremlius pareiškė, kad dėl sankcijų negalima tinkamai prižiūrėti dujų infrastruktūros.

„Faktas, kad Rusija vėl užsuko dujotiekį „Nord Stream“, yra dar vienas įrodymas, kad Europai strategiškai itin svarbu atsisakyti priklausomybės nuo rusiškos energijos, nes V. Putinas yra pademonstravęs, kad naudos ją kaip ginklą, ir dabar nesustos“, – sakė A. Blinkenas.

Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios vasario mėnesį ES ieško būdų savo priklausomybei nuo rusiškų energijos išteklių mažinti ir sutarė dėl plano mažinti gamtinių dujų vartojimą visame bloke.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeenergetikaRusijaAntony Blinkenas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių