Baltarusijos URM vadovas įspėjo: sankcijos bus „kenksmingos visiems“

 • Teksto dydis:

Baltarusijos užsienio reikalų ministras šeštadienį įspėjo Vakarų valstybes nenustatyti sankcijų dėl ginčijamų šalies prezidento rinkimų ir susidorojimo su protestuotojais, o Vakarų reiškiamą susirūpinimą pavadino „niekuo kitkuo, kaip tik mėginimais mūsų šalyje sukelti chaosą ir anarchiją“.

Europos Sąjungai (ES) ir Didžiajai Britanijai svarstant sankcijas, Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladzimiras Makejus per virtualų Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos posėdį pareiškė, jog „kišimasis į mūsų vidaus reikalus, sankcijos bei kiti apribojimai Baltarusijai turės priešingą poveikį ir bus kenksmingi absoliučiai visiems“.

„Raginame savo partnerius parodyti išmintį, santūrumą ir nešališkumą“, – pažymėjo jis JT sesijai iš anksto išrašytoje kalboje.

V. Makejaus kalbos įrašas buvo parodytas praėjus kelioms valandoms po paskutiniojo iš didelių protestų, Baltarusijoje kilusių po rugpjūčio 9 dieną įvykusių rinkimų, kuriuos skelbiasi laimėjęs prezidentas Aliaksandras Lukašenka, tačiau opozicija sako, jog rinkimų rezultatai buvo suklastoti.

Raginame savo partnerius parodyti išmintį, santūrumą ir nešališkumą.

Autoritarinis Baltarusijos lyderis šią savaitę dar labiau supykdė savo oponentus, netikėtai surengęs slaptą inauguracijos ceremoniją.

Baltarusijoje vykstančios demonstracijos yra didžiausios nuo tada, kai šalis 1991 metais atgavo nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos. V. Makejaus pareiškimai – o jis savo kalboje, be kita ko, pareiškė, jog „žmonės“ per rinkimus „padarė savo pasirinkimą“, – gali dar labiau pakurstyti protestus.

Didžiausios protesto akcijos paprastai vyksta sekmadieniais ir jose kartais susirenka iki 200 tūkst. žmonių.

V. Makejus pripažino, jog padėtis Baltarusijoje „išties tapo sudėtinga“, tačiau Vakarų šalių priekaištus pavadino kišimusi ir „pareiškimais ant cinizmo ribos“.

„Tai iš esmės yra niekas kitas, kaip tik mėginimai mūsų šalyje sukelti chaosą ir anarchiją, kad Baltarusija prarastų daugelį plėtros metų“, – pareiškė Baltarusijos diplomatijos vadovas.

„Baltarusijos Respublikos ateitį spręs jos pačios liaudis, kaip jau buvo ne kartą įrodyta mūsų šalies istorijoje. Bus sprendžiama ne barikadose, o per civilizuotą dialogą, be kita ko, jau pradėtos konstitucinės reformos procese“, – pridūrė jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rolandas

Rolandas portretas
Dar vienas pridurkas jai Trampas laimes dar karta tai Lietuvos gali ir nebelikt ant zemelapio iskart po rinkimu atiduos Lietuva Rusijai o Trampas net pirate nepajudins kvaily nematytas Tramas ir Putinas draugai neiskiremi ir kad laimes ir arkliui aisku nes jis pirkau ir parode pavizdi kaip klastot rinkimus

teisingai

teisingai portretas
pasake nera ko kistis i salies vidaus reikalus ir tai daro sorosiniai itakojantys visa euroturgeli ir negailedami spausdintu popieriuku kuriuos Trumpas po rinkimu jei laimes /duok Dieve/ tai isims is apyvartos o tuos satanistus susodins i vietas?...

Kaimynė

Kaimynė portretas
Tai vienas iš Lukašenkos režimo lipdytojų , kad nesubyrėtų tas nusikaltėlių lizdas . Ta irgi kandidatas kartu su Lukošinkiu į kriminalistų lagerį .
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių