Baltarusijos, Irano, JAV ir Nikaragvos aktyvistai pelnė alternatyvią Nobelio premiją

Baltarusių kovotojas už demokratiją, kalinama iraniečių žmogaus teisių advokatė, JAV pilietinių teisių advokatas ir Nikaragvos aktyvistė ketvirtadienį pelnė Švedijos Teisingo gyvenimo būdo apdovanojimą (Right Livelihood Award), neretai vadinamą alternatyvia Nobelio taikos premija.

Apdovanojimas paskirtas baltarusiui Alesiui Bialiackiui ir jo žmogaus teisių centrui „Viasna“, Irano žmogaus teisių advokatei Nasrin Sotoudeh, amerikiečiui Bryanui Stevensonui ir indėnų teisių gynėjai, aplinkosaugos aktyvistei Lottie Cunningham Wren iš Nikaragvos, paskelbė šį Švedijos žmogaus teisių apdovanojimą skiriančio fondo vykdomasis direktorius Ole von Uexkullis.

Pasak jo, visi šių metų laureatai „kovoja už lygybę, demokratiją, teisingumą ir laisvę“.

„Nepaisydami neteisingų teisinių sistemų ir diktatoriškų politinių režimų, jie sėkmingai stiprina žmogaus teises, įgalina pilietines visuomenes ir demaskuoja institucinį piktnaudžiavimą“, – sakoma O. von Uexkullio pareiškime.

Teisingo gyvenimo būdo apdovanojimą 1980 metais įsteigė švedų ir vokiečių filantropas Jakobas von Uexkullis, kai Nobelio premijas teikiantis Nobelio komitetas atsisakė įsteigti apdovanojimus už indėlį aplinkos apsaugos bei tarptautinės plėtros srityse.    

Apdovanojimą sudaro 1 mln. Švedijos kronų (95 tūkst. eurų) piniginė premija, skiriama kiekvienam laureatui jo darbui paremti.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Alternatyva

Alternatyva portretas
Nusigyveno pasaulis: kiekvienam puskvaišiui po "alternatyvią" Nobelio premiją... Kiekvienai valstybei - po lže-prezidentę... Kas toliau? Galima įtarti, kad pasaulį pasiuntė degeneratyviniam nokdaunui virusas SARS-CoV-2. Ne be reikalo rašoma vadovėliuose, kad visi virusai yra ENCEFALOTROPIŠKI, t.y. pakenkia smegenis.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių