Apklausos Vokietijoje ir JAV rodo, kad abiejų šalių santykiai pagerėjo J. Bidenui tapus prezidentu

Berlyno ir Vašingtono santykiai labai pagerėjo sausį pradėjus eiti pareigas JAV prezidentui Joe Bidenui, rodo dvi pirmadienį paskelbtos apklausos.

71 proc. Vokietijos gyventojų mano, kad dvišaliai santykiai yra geri arba labai geri, pranešė Hamburge įsikūrusi organizacija „Koerber-Stiftung“.

Praėjusiais metais, kai Baltuosiuose rūmuose dirbo Donaldas Trumpas, šis skaičius siekė vos 18 proc.

Vašingtone įsikūrusio „Pew Research Institute“ atliktoje analogiškoje apklausoje pokytis per metus nebuvo toks ryškus: 85 proc. apklaustųjų vertina Amerikos santykius su Vokietija kaip gerus arba labai gerus, o prieš metus taip manančių buvo 74 proc.

D. Trumpas, eidamas pareigas, ne kartą užsipuolė Vokietiją. Respublikonų prezidentas kaltino Berlyną taupant gynybos išlaidų sąskaita ir grasino išvesti iš šalies nemažai JAV karių.

Pasibaigus D. Trumpo ketverių metų kadencijai, J. Bidenas stengėsi pataisyti ryšius su sąjungininkėmis Europoje, taip pat ir Vokietija, pristatydamas JAV kaip patikimą partnerę.

Vokietijoje 44 proc. apklaustųjų laikė JAV svarbiausia užsienio reikalų partnere, gerokai svarbesne už kaimyninę Prancūziją (27 proc.). Praėjusiais metais Prancūzija aiškiai pirmavo – už ją pasisakė 44 proc. respondentų, o už JAV – tik 10 proc.

Už Atlanto nuomonės kitokios: „Pew“ duomenimis, tik 7 proc. respondentų Vokietiją laiko svarbiausia JAV užsienio reikalų partnere. Palyginimui – 31 proc. pasirinko Jungtinę Karalystę, 13 proc. – Kanadą, 9 proc. – Izraelį, taip pat 9 proc. – Kiniją.

„Koerber-Stiftung“ duomenimis, vokiečiai JAV laiko partnere daugiausia šalies gynybos (73 proc.), laisvosios prekybos (64 proc.), demokratijos ir žmogaus teisių (63 proc.) srityse.

Jie mažiau pasitiki Vašingtonu, kai kalbama apie klimato kaitos problemas ir santykius su Kinija (abiem atvejais taip manė 41 proc. respondentų).

Pirmą kartą nuo 2017 metų dauguma – 55 proc. vokiečių – didėjančią Kinijos įtaką vertina neigiamai.

Vokietijos fondas taip pat klausė dalyvių, ar socialdemokratas Olafas Scholzas geriau atstovautų Vokietijos interesams užsienyje nei Angela Merkel, kurią jis tikisi pakeisti kanclerio poste po rugsėjo mėnesį vykusių rinkimų.

27 proc. respondentų nemano, kad jis būtų tinkamas šiam darbui, o 14 proc. mano, kad būtų. Maždaug pusė jų nematė didelio skirtumo.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių