Namų ar sklypų sodų bendrijose paklausa vasarą ypač padidėjo. Nekilnojamojo turto rinkos ekspertai pastebi, kad per metus sostinėje kolektyvinių sodų kainos sumažėjo vidutiniškai apie 15 proc. Tokį kainų pokytį užfiksavo nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt ekspertai, rugpjūčio pradžioje išanalizavę daugiau nei 2,5 tūkst. skelbimų.
Pasak pranešimo, šiuo metu vidutinė parduodamo sodo kaina sostinėje siekia 144 tūkst. litų, nors prieš metus tokiu pačiu laikotarpiu buvo 172 tūkst. litų. Evaldas Narbuntovičius, projekto vadovas, teigia, kad Vilniaus mieste daugiausiai sodai atpigo Salininkuose, Pavilnyje ir Balsiuose.
„Per metus Salininkuose vidutinė parduodamų sodų kaina sumažėjo iki 121 tūkst. litų, o anksčiau siekė 140 tūkst. litų, Pavilnyje – iki 175 tūkst. litų, nors prieš metus buvo 200 tūkst. litų. Pastebima, kad sodai atpigo ir Antakalnyje bei Grigiškėse. Kainų mažėjimas fiksuojamas jau keletą metų iš eilės, nes ekonominio pakilimo laikotarpiu kolektyviniai sodai, kaip ir visi nekilnojamojo turto objektai, buvo dirbtinai pabrangę“, – pasakojo E. Narbuntovičius.
Nekilnojamojo turto rinkos ekspertų teigimu, įsigyti sklypą ar namą sodų bendrijose žmones vilioja galimybė turėti nuosavą kiemą ir gyventi ne daugiabutyje. Be to, sodai kainuoja kelis kartus mažiau negu gyvenamieji namai. Pavyzdžiui, sklypas su sodo namu Pavilnyje esančiose sodų bendrijose vidutiniškai kainuoja 175 tūkst. litų, tuo tarpu gyvenamojo namo vidutinė kaina siekia net 500 tūkst. litų.
Kaip paklausiausius sostinės rajonus nekilnojamojo turto ekspertai įvardija Antakalnį, Visorius ir Pavilnį, kiek mažiau domimasi Kryžiokuose, Ožkiniuose ir Rastinėnuose esančiais kolektyviniais sodais.
Naujausi komentarai