Talentų atranka romų tabore

Birželio 23 d. Vilniaus romų tabore bus ieškoma talentingų romų, kurie dalyvaus festivalyje „Terno Vilna".

Birželio 23-28 d. Vilniuje vyks kultūrų dialogo festivalis „Terno Vilna", kurį rengia viešosios įstaigos „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" ir „Invovled".

„Romai varžysis šokių, dainų, muzikavimo, pasakojimo, repavimo ir kitose kategorijose. Tikimės, kad atranka bus kaip aukso kasykla romus vertinantiems muzikos ir kino pasaulio prodiuseriams, ieškantiems naujų veidų bei charakterių kūrybiniams projektams. Taip mes žengsime bent vieną žingsnį kultūrinės tolerancijos link", - teigia projekto autorius, viešosios įstaigos „Involved" direktorius Augustinas Beinaravičius.

Atranką vesiantis romų kolektyvo „Sare Roma" vadovas Ištvanas Kvikas jau dabar skaičiuoja aktyviuosius romus - suaugusius ir vaikus, norinčius užlipti ant scenos. Tabore pasirodymams rengiasi daugiau kaip 20 romus. Aktyviausi kol kas - vaikai, kuriems atranka - didelis įvykis, jie nori pasirodyti kuo geriau ir įspūdingiau.

Populiariausia kategorija - šokiai. Yra ir tokių, kurie rimtai ruošdamiesi atrankai repetuoja su savo muzikos mokytojais. Kūrybinių minčių nestokoja ir dainininkai, šiuo metu intensyviai ieškantys tinkamų fonogramų savo pasirodymams.

Vedami noro dalyvauti analogo neturėjusioje atrankoje į Vilnių atvyks svečiai: Šiaulių romė Konsuela, paruošusi solinę dainavimo programą, Eišiškių čigonų grupė ir Panevėžio romų atstovas, kuris pristatys savo repavimo meną.

Atranka truks keturias valandas. Komisija paskelbs tris pagrindinius prizininkus, kurie bus apdovanoti vertingais prizais. Bus paskelbi vardai tų romų, kurie bus pakviesti dalyvauti individualių projektų kūrybinėse dirbtuvėse birželio 24 - 27 d.

Kūrybinių dirbtuvių metu sukurti tarpdiscipliniai projektai bus pristatyti birželio 28 d. „Terno Vilna“ baigiamojo koncerto metu.

„Klaiėdos“ nuotr.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių