Pereiti į pagrindinį turinį

Šveicarų ligoninės seka Vokietijos teismu, uždraudusiu apipjaustymą

2012-07-21 00:35
Šveicarų ligoninės seka Vokietijos teismu, uždraudusiu apipjaustymą
Šveicarų ligoninės seka Vokietijos teismu, uždraudusiu apipjaustymą / Gedimino Bartuškos nuotr.

Vokietijos teismo sprendimas, kuriuo apipjaustymas prilyginamas sunkiam kūno sužalojimui, kelia bangas ir Šveicarijoje, kur jau antra ligoninė penktadienį paskelbė, kad tikriausiai nebeatliks šių procedūrų.

Šveicarijos šiaurės rytuose esančios Šv.Galo ligoninės pranešimas pasirodė po to, kai Ciuricho vaikų ligoninė ketvirtadienį nusprendė laikinai sustabdyti tokias operacijas, praneša žiniasklaida.

„Vertiname teisinę ir etinę poziciją Šveicarijoje, - sakė Ciuricho ligoninės atstovas Marco Stuecheli (Markas Stiuchelis). - Gali būti komplikuotų atvejų, kai vaiko motina nori apipjaustymo, o tėvas tam nepritaria“.

Šie sprendimai Šveicarijoje tikriausiai nepaveiks pačios praktikos, nes šalyje už tam tikrą mokestį šias procedūras gali atlikti bet kuri ligoninė, pridūrė atstovas.

„Dauguma pacientų žydų eina pas gydytojus specialistus, žinomus jų bendruomenėje“, - sakė atstovas ir nurodė, kad jo ligoninėje būdavo atliekama „tik vienas ar du apipjaustymai dėl religinių priežasčių per mėnesį“.

Vienas Šv.Galo mokomosios ligoninės vadovų sakė, kad sprendimas bus priimtas po vasaros atostogų, praneša žurnalas „Beobachter“.

Birželio 26 dieną priimtas Kelno regioninio teisimo sprendimas, kad jaunų berniukų apipjaustymas religiniais sumetimais prilygsta sunkiam kūno sužalojimui, sukėlė pasipiktinimą Vokietijos žydų ir musulmonų bendruomenėse.

Vokietijos vakaruose esančio Kelno teismas nusprendė, kad „pagrindinė vaiko teisė į kūno vientisumą nusveria pagrindines tėvų teises“.

„Tėvų religinei laisvei ir jų teisei ugdyti savo vaiką nebūtų sukeltas nepriimtinas pavojus, jeigu jie būtų įpareigoti palaukti, kol vaikas pats galėtų nuspręsti būti apipjaustytas“, - sakoma teismo nutartyje.

Teismas paaiškino, kad apipjaustymas nėra neteisėtas, jeigu atliekamas dėl medicininių priežasčių.

Vokietijos diplomatai pripažino, kad tas sprendimas yra „pragaištingas“ Vokietijos tarptautiniam įvaizdžiui, nes kilo didelis religinių ir politinių lyderių pasipiktinimas Izraelyje ir musulmoniškose šalyse.

Kanclerė Angela Merkel sakė, kad dėl šio teismo sprendimo Vokietija gali tapti pajuokos objektu.

Vokietijos parlamentarai ketvirtadienį priėmė bendrą partijų pasiūlymą, kuriuo ragina vyriausybę ginti religinį apipjaustymą.

Rezoliucijoje Berlynas raginamas rudenį parengti įstatymo projektą, kuriuo būtų nustatyta, kad „berniukų apipjaustymas, atliktas pagal profesionalius medicinos standartus ir be nereikalingo skausmo, yra iš esmės leistinas“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų