Pilotavimo varžybos, kuriose rungiasi vaikai

Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokykla rugpjūčio 25-29 dienomis organizuoja 11-tąjį Lietuvos vaikų aviacijos precizinio pilotavimo čempionatą B.Oškinio taurei laimėti. Jame dalyvauja 10-15 metų mergaitės ir berniukai, kurie savo aviacinius gebėjimus demonstruos pilotuodami vaikiškus sklandytuvus LAK-16. Tokios vaikų sporto varžybos vyksta tik Lietuvoje.

Nacionaliniame čempionate dalyvauja 26 berniukai ir 8 mergaitės, geriausiai pasirodę atrankinėse Alytaus, Biržų, Ignalinos, Kauno, Kėdainių, Marijampolės, Panevėžio, Pasvalio, Šilutės, Telšių, Žeimelio eskadrilių varžybose. Vaikai kovos dėl pergalių komandinėje, mergaičių asmeninėje ir berniukų asmeninėje įskaitose.

„Šiemet Broniaus Oškinio taurės čempionatą skiriame Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą 75-mečiui paminėti, - pasakoja vaikų aviacijos mokyklos direktorius Juozas Rimkevičius. - Jaunieji sklandytojai yra mūsų šalies aviacinių tradicijų tęsėjai, o neįprastas Lietuvos vaikų hobis stebina visą pasaulį. Unikalia galimybe nuo 9-erių pajusti skrydį domėjosi ir japonai, ir ispanai, ir italai, ir estai, bet tokio amžiaus vaikai sklando tik Lietuvoje."

Lietuviškos gamybos vaikiški sklandytuvai LAK-16, traukiami išvilktuvo, pakyla į aukštį iki 5 metrų. Vaikai patys pasirenka, kokiame aukštyje jie atkabins sklandytuvą ir toliau tęs skrydį. Tam, kad surinktų kuo mažiau baudos taškų, jaunieji sklandytojai turi švelniai ir taisyklingai nutupdyti sklandytuvą į pažymėtą 4 m pločio ir 16 m ilgio zoną.

Pasak Juozo Rimkevičiaus, valdyti sklandytuvą nėra paprasta. Kaip rodo ilgametė patirtis, tik keliems varžybų dalyviams pavyksta rungtį atlikti be baudos taškų. Čempionato metu įvykdoma 8-10 rungčių. NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių