Klasiką nuspalvins modernios improvizacijos

Paskutinį vasaros pirmadienį, rugpjūčio 25 dieną, 19 val. sostinės šv. Jonų bažnyčios erdvę užlies originalios improvizacijos. Vilniaus universiteto choro „Pro musica" merginų grupė kartu su dirigentu Gediminu Gelgotu pristatys koncertinę programą „XX amžiaus chorinės muzikos retrospektyva". Joje skambės ne tik retas moterų choro repertuaras, bet ir kompozicijos su perspektyvia soliste Julija Karaliūnaite bei modernios improvizacijos su vokaliste Andre Pabarčiūte.

„Tai sudėtinga ir graži koncertinė programa, klausytojus supažindinsianti su skirtingomis XX-ojo amžiaus muzikos komponavimo kryptimis. Kadangi rinkdamas kūrinius viduje turėjau ryškią viziją, šiame koncerte ne vienas chorinės muzikos mėgėjams žinomas kūrinys nuskambės naujai", - sako choro „Pro musica" dirigentas bei kompozitorius G.Gelgotas.

Koncerte skambėsianti muzika atskleis įvairius dainavimo būdus, kuriuos papildys ir kelios avangardo improvizacijos, pateiksiančios naują požiūrį į balso, kaip instrumento, galimybes. Klausytojams bus pristatytas lietuviškos muzikos repertuaras - J.Baltramiejūnaitės sutartinė „Labus vakarus", M.K.Čiurlionio „Beauštanti aušrelė", „Oi giria giria", J.Kačinsko „Kelionės daina", A.Martinaičio „Ugnies sodas", G.Gelgoto „Į dangų" bei O.Narbutaitės „Vasara".

Naujo skambesio įgaus ir tokie užsienio kompozitorių kūriniai kaip  G.Cacinio „Ave Maria", F.Poulenco „Le Jour M‘etonne", Kleino „Alleluja", „Malaguenna" dalis iš suomių kompozitoriaus E.Rautavaara kūrinio „Lorkos siuita". Dalį šios programos „Pro musica" merginų grupė pristatys ir antrajame Rokiškio klasikinės muzikos festivalyje rugpjūčio 29 dieną.

Meno vadovės ir vyriausiosios dirigentės Rasos Gelgotienės vadovaujamas mišrus choras „Pro musica" pristatė Renesanso ir Baroko, ispaniškos ir amerikietiškos, Šiaurės Europos šalių kompozitorių muzikos programas. Kolektyvas jau koncertavo Ispanijoje, Italijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Kuboje, Meksikoje, Gruzijoje, išleido dvi kompaktines plokšteles. NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių