Įteikti „Login“ Lietuvos interneto apdovanojimai

Birželio 1 d., baigiamojo progreso konferencijos „Login“ renginio metu, menų fabrike „Loftas“ paskelbti 2012 m. Lietuvos interneto apdovanojimų nugalėtojai.

Geriausiais juos išrinko interneto vartotojai bei vertinimo komisija, sudaryta iš konferencijos organizatorių ir praėjusių metu interneto apdovanojimų nugalėtojų. Prieš prasidedant britų grupės „Discopolis“ koncertui, geriausiesiems įteikti specialios „Login“ statulėlės bei rėmėjų prizai.

„Šiais metais balsavimo rezultatai atspindi objektyvią situaciją Lietuvos internete – juk savo nuomonę pareikšti galėjo visi interneto bendruomenės nariai ir jų balsai reiškė tikrai daug galutiniam rezultatui, – sako „Login“ vadovas ir apdovanojimų komisijos narys Arnoldas Rogoznyj. – Sveikiname nugalėtojus ir linkime jiems toliau būti tais progreso vedliais, kurie iš mažos šalies žemėlapyje Lietuvą pavers reikšmingą balsą technologijų srityje visame pasaulyje turinčia tauta.“ Iš viso šiais metais interneto apdovanojimams buvo registruota daugiau nei 1,5 tūkst. interneto projektų. Aršiausia kova vyko geriausio tinklaraščio ir geriausio socialinio tinklapio „Facebook” kategorijose.

• Geriausiu socialinio tinklo „Facebook“ puslapiu išrinktas Martyno Starkaus ir Vytaro Radzevičiaus kelionių įspūdžiams skirtas puslapis www.facebook.com/TVkeliones;
• Geriausiu tinklaraščiu paskelbtas Mykolo Klecko asmeninis tinklaraštis „Buržujaus rašinėliai“;
• Geriausiu el. komercijos projektu tapo Draudimas.lt;
• Geriausio .LT domeno tinklalapio vardą pelnė Tevu-darzelis.lt (kategoriją pristatė domreg.lt – lt.domeno administratorius, įkurtas Kauno technologijos universitete);
• Geriausio įmonės tinklalapio apdovanojimą gavo kelionių portalas Makalius.lt;
• Geriausio interneto tinklalapio dizaino apdovanojimas atiteko svetainės Labadiena.eu kūrėjams;
• Geriausio socialinio projekto internete apdovanojimas – „Vilnius Temperature“ kūrėjams;
• Geriausios nuotaikos projektu internete pripažintas mineralinio vandens „Vytautas“ virusinis reklaminis klipas;
• Geriausiu edukaciniu projektu internete – „Lietuva senose fotografijose“;
• Geriausiu forumu tapo Uždarbis.lt;
• Geriausia nekomercine organizacija internete – Hubvilnius.lt;
• Geriausios mobiliosios programėlės kategorijoje, kurią pristatė bendrovė „Omnitel“, aukščiausią apdovanojimą pelnė „Coffee Inn“ programėlė;
• Geriausiu portfolio pripažintas „Gaumina Design“ portfolio;
• Geriausiu sporto projektu internete – Krepsinis.net;
• Naujienų portalo Delfi.lt pristatytoje geriausio žiniasklaidos projekto internete kategorijoje nugalėjo Bznstart.lt.
• Geriausia socialinių tinklų aplikacija tapo „Kalnapilio iššūkis“;
• Geriausiu internetiniu žaidimu pripažintas kino teatro „Pasaka“ žaidimas „Dot the Movie“;
• Geriausia web aplikacija – Mailerlite.lt;
• Geriausia mobiliąja svetaine – m.skelbiu.lt;
• Geriausia lietuviška tinklalaide – „Neringa FM“ svetainė Mixcloud.com/neringafm;
• Geriausiu startu tapo Knygos.lt;
• Metų eksporto apdovanojimas atiteko bendrovei „Eskimi“;
• Metų žmogaus internete titulas atiteko Vilniaus merui Artūrui Zuokui.

Šiais metais pirmą kartą balsavimas už geriausius metų interneto projektus, judėjimus bei žmones vyko dviem etapais: iš pradžių nominantus siūlyti bei už juos balsuoti galėjo visi Lietuvos interneto vartotojai, o po to vyko uždaras balsavimas, kurio metu daugiausia internautų simpatijų sulaukusius dalyvius atskirai vertino komisija. Į antrąjį etapą pateko po 20 daugiausiai balsų surinkusių 25-ių populiariausių kategorijų nominantai. Antrojo etapo metu nugalėtojus rinko 2011 m. interneto apdovanojimų laimėtojai ir konferencijos organizatoriai. Vertindama darbus komisija atsižvelgė į idėjų novatoriškumą bei originalumą, efektyvų pritaikymą, funkcionalumą, pasiektus rezultatus, vizualinį pateikimą ir progreso skatinimą.

Pretendentus į šių metų Lietuvos interneto apdovanojimų statulėles vertino pernykščių interneto apdovanojimų nugalėtojai: režisierius Tadas Vidmantas, vienas pirmųjų tinklaraštininkų Lietuvoje Juozas Šalna, interaktyvios reklamos agentūros „Impartner“ direktorius Martynas Keleras, UAB „Mediapark“ vadovas Povilas Redko, laikraščio „15 min“ ir portalo 15min.lt vadovas Tomas Balžekas, vienas iš nuotraukų redagavimo programos „Pixelmator“ kūrėjų Aidas Dailidė, grupinio apsipirkimo portalo Beta.lt kūrėja Alvydė Palaimaitė, žurnalistė bei kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson, UAB „Tipro“, valdančios tokius interneto projektus kaip One.lt ir Demotyvacija.lt, vadovė Dovilė Ramoškaitė, vienas iš akcijos „Darom 2010“ organizatorių Ignas Brazauskas, svetainės Manodrabuziai.lt kūrėjas Justas Janauskas, UAB „Maxima LT“ rinkodaros vadovas Saulius Jonaitis, fotografas, projekto „Krepšinio širdis“ autorius Tomas Tumalovičius bei vienas iš UAB „Indigo Kids“ savininkų, dizaineris Zbigniev Gecis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Alvydas

Alvydas portretas
Tai, kad balsavimas už geriausius interneto projektus vyko dviem etapais, buvo tik fikcija. Liaudies balsavimas buvo tik LOGIN reklama, o viską sprendė komisija. Nesakau, kad tai blogai, bet nereikia apgaudinėti. Natūralu, kad visad atsiranda nepatenkintų dėl to, kas vertas apdovanojimų, o kas ne. Gaila, kad LOGIN neužkirto tokioms kalboms kelią bent jau didesniu viešumu: nejaugi buvo sunku paskelbti 23 kategorijų (dviejų kategorijų nuspręsta neapdovanoti) visus nominantus ir motyvuoti, kodėl būtent tas nugalėjo vienoje ar kitoje nominacijoje, nejaugi buvo sunku apdovanoti padėkos raštais ir tuos liaudies balso nugalėtojus. Be to, ateityje turėtų būti reikliau žiūrima, kad kiekvienas pretendentas atitiktų tai kategorijai keliamus reikalavimus, dabar buvo atvejų, kai net nugalėtojai buvo akivaizdžiai ne savo kategorijoje. Be to, LOGIN konferencijos rėmėjai, aktyvūs dalyviai, organizatoriai neturėtų varžytis dėl LOGIN interneto apdovanojimų. Šiais metais to buvo nepaisoma ir tai sukėlė papildomo peno kalboms, paskelbus Metų interneto žmogum A.Zuoką, o geriausia nekomercine organizacija HUB Vilnius. Ypač daug nepatenkintų buvo dėl nežinia kokiais motyvais apdovanoto krepsinio.net, kai kurių kitų nominacijų nugalėtojų, tad šiais atvejais taip pat reikėjo užkirsti kelią bet kokiems asmeniškumams pagrįsta argumentacija. Dėl pačių nominacijų taip pat ne viskas gerai. Kultūrai, jos paveldui, mokslui ar atskiroms jo šakoms nominacijų visai nebuvo, nejaugi nebūtų galinčių pretenduoti darbų į šias nominacijas. LOGIN 2012 tos srities buvo vienintelė geriausio edukacinio projekto nominacija, kurioje pelnytai nugalėjo Lietuva senose fotografijose. Ateityje, jei ir toliau bus liaudies balsavimas ir jus bus facebook, organizatoriams reikėtų taip pakeisti taisykles, kad vienas asmuo galėtų balsuoti tik vieną kartą, o pats nominuotasis iš balsavimo butų eliminuotas. Tokio balsavimo rezultatai turėtų 50 procentų lemti apdovanojimą, kitą 50 procentų paliekant komisijai. Nereikia baimintis neprofesionalių darbų, geriau įvertinti kažką neprofesionalaus, bet populiaraus (nesvarbu, kad, gal būt, susitarusių palaikytojų komandos), o ne visą laiką virti savo sultyse ir neįsileisti, kaip mėgstama sakyti, mėgėjų.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių