Pagalba suteikė naujų vilčių

Socialinių reikalų ir darbo ministerijos vykdoma Vietos bendruomenių savivaldos programa įkvepia bendruomenes ir ateities darbams.

Verkių seniūnaitijose susikūrusios vietos bendruomenių tarybos sėkmingai svarsto, kaip panaudoti programos skirtas lėšas. Tarybų pirmininkai tikina galutinai parengę visus planus ir pasiruošę sėkmingai įgyvendinti šiųmečius sumanymus.

„Šiemet iki gruodžio 30 d. turi būti panaudoti visi skirti pinigai. Tad stengiamės įvykdyti viską, ką suplanavome, ką aptarėme ir apmąstėme“, – dienraščiui teigė Balsių seniūnaitė Vietos bendruomenės tarybos pirmininkė Olga Dovydėnienė.

Iš viso Verkių seniūnijai buvo skirta bemaž 150 tūkst. litų. Už šiuos pinigus nuspręsta įrengti dvi krepšinio aikšteles, trijose seniūnaitijose – Balsiuose, Krakiškių gatvėje ir Santariškėse – bus pastatyti lauko treniruokliai.

Verkių seniūnijoje iš viso yra 8 seniūnaitijos. Tačiau svarstant racionalų gautų lėšų panaudojimo būdą nuspręsta pinigus paskirstyti ne po lygiai.

„Skaičiuojant faktiškai, vienam žmogui vidutiniškai tenka 4 litai, tad pinigai seniūnaitijoms buvo padalyti pagal gyventojų skaičių. Tada mes susirinkę apsvarstėme savo norus, pasvėrėme galimybes, ką galėtumėme įsigyti, ir supratome, kad kai kurie norai – ne visai įgyvendinami. Išeitį taip pat radome nesunkiai. Tiesiog kai kurios seniūnaitijos atsisakė joms skirtų pinigų kitų seniūnaitijų naudai. Šitaip galėjome įvykdyti didesnius ir svarbesnius projektus“, – teigė pašnekovė.

O.Dovydėnienė viliasi, kad vietos bendruomenių savivaldos programa bus tęstinė, o laikui bėgant bus galima imtis įgyvendinti ir didesnius projektus.

„Viskas priklausys nuo pinigų, kiek turėsime laiko. O norų tikrai netrūksta. Pavyzdžiui, norėtumėme dienos centrą Balsiuose pastatyti, bet juk ir pinigai dideli, ir laiko daug reikia“, – pabrėžė pašnekovė.

Komentaras

Donatas Jankauskas

Socialinės apsaugos ir darbo ministras

Ministerija planuoja, kad ši programa turėtų tapti tęstinė ir vykti bent keletą metų, siekiant formuoti ir įtvirtinti piliečių dalyvavimo priimant sprendimus vietos bendruomenių lygmeniu praktiką, siekiant glaudesnio ir efektyvesnio vietos valdžios ir bendruomenių bendradarbiavimo. Programa turi paskatinti savivaldybes labiau pasitikėti vietos bendruomenėmis, perduoti joms daugiau atsakomybės ir suteikti realius svertus spręsti vietos bendruomenių klausimus. Šios programos lėšos santykinai nedidelės, todėl norėtųsi paskatinti daugiau bendruomeniškų iniciatyvų, įvairius vietos gyventojų poreikius tenkinančias veiklas, o ne skirti visas lėšas statybų projektams. Kadangi tai valstybės biudžeto lėšos, jos turi būti panaudotos iki biudžetinių metų pabaigos. Kita vertus, bendruomenė turi pamatyti greitą ir realų savo priimtų sprendimų įgyvendinimą.

Pagal programos nuostatas ir savivaldybių patvirtintą programos įgyvendinimo tvarką nuo vietos bendruomenės tarybos sprendimo priklauso tai, kiek ir kokių veiklų bus įgyvendinta. Svarbu, kad veiklos būtų skirtos tos gyvenamosios vietovės bendruomenės (vietos bendruomenės) poreikiams. Vietos bendruomenės taryba turi teisę nuspręsti, kad prasmingiau yra finansuoti stambesnį projektą (ar projektus) nei keletą skirtingų smulkesnių veiklų, kurios bus vykdomos skirtingose seniūnaitijose (vietos bendruomenės dalyse). Svarbu, kad toks sprendimas būtų naudingas kuo platesnei vietos bendruomenės daliai, kad gyventojai žinotų apie tokį sprendimą ir laikytų jį naudingu.


Šiame straipsnyje: verkiaibendruomenės

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių