Nuolatinė „Kauno dienos“ skaitytoja Danutė Ona Pluščiauskienė galbūt vienintelė Kaune Kalėdų ir Naujųjų metų stalo patiekalams naudos pačios užaugintas ir dabar teberaudonuojančias ant palangės saldžiąsias paprikas.
Danutės vardo dieną vietoj gėlės gavusi dovanų baltais žiedais apsipylusią papriką kaunietė ją įkurdino ant pietinės daugiabučio namo palangės, laistė šiltu vandeniu, įmaišydama trąšų. Prasidėjus žiemai moteris jau ragavo saldžių raudonų paprikų ir parinko jų sėklų kitam derliui. Tiesa, tai – ne vienintelis šį gruodį Pluščiauskų bute įvykęs stebuklas.
Kai prinoko paprikos, vienu metu pražydo ir trys alavijai. Visi žinome, kad šis vaistinis augalas kambaryje pražysta retai. Kokias ypatingas augimo sąlygas sudarė jam Pluščiauskai?
„Jokios ypatingos priežiūros alavijui nereikia. Manau, kad mūsų žaliesiems augintiniams patiko laistymas. Mat aš laistau šiuos augalus karštu vandeniu, pildama jį į vazonų pakraščius. Esu tikra, kad tai patinka alijošiams – jie žydi mūsų bute kasmet“, – priežiūros receptu stebino D.O.Pluščiauskienė.
Naujausi komentarai