Pereiti į pagrindinį turinį

Kelionė laivu iš Kauno į Kulautuvą - įdomiausia kelionė Lietuvoje

2011-02-23 19:15
Kelionė laivu iš Kauno į Kulautuvą - įdomiausia kelionė Lietuvoje
Kelionė laivu iš Kauno į Kulautuvą - įdomiausia kelionė Lietuvoje / Antano Slavinsko nuotr.

Kelionė laivu iš Kauno į Kulautuvą pripažinta įdomiausia VIVATUR 2011 kelione Lietuvoje.

Taip nusprendė parodos organizatoriai kartu su Valstybiniu turizmo departamentu.

Vasario 25-27 dienomis, Vilniuje, Litexpo parodų centre vyks 17- oji tarptautinė turizmo, sporto ir laisvalaikio paroda VIVATTUR. Jos metu bus teikiami jau tradicija tapusieji parodos apdovanojimai.

"Žinia apie įvertinimą labai nudžiugino. Kauno rajono savivaldybė, inicijavusi šią kelionę ir dengusi dalį su ja susijusių išlaidų, ir ateityje sieks grąžinti Kulautuvai tarpukario šlovę. Navigacijos sezono metu vandens turizmo mėgėjams ketiname siūlyti naują pramogą – kelionę Nemunu žemyn vikingų valtimis”, – sakė Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

2010 metais gegužės 28 dieną Kauno rajono savivaldybės iniciatyva pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Kauno rajono ir miesto savivaldybių dėl maršruto laivu Nemuno upe Kaunas–Zapyškis–Kulautuva–Kaunas.

Sutartimi savivaldybės įsipareigojo pasinaudodamos bendra patirtimi, finansiniais pajėgumais ir įgūdžiais vystyti vandens turizmą Nemuno upe savo savivaldybių teritorijose. Pirmasis reisas pranoko visus lūkesčius - laivu keliavo 130 keleivių, į jį netilpo visi norintys plaukti. Pirmoji kelionė surengta gegužės 30 dieną. Pramogos populiarumas nemažėjo, todėl liepos pabaigoje bei rugpjūčio pradžioje reisas buvo organizuotas ir šeštadieniais.

Vidaus vandens kelių direkcijos laivas "Tolstojus“ per navigacijos sezoną į Kulautuvą atplukdė beveik 3 tūkst. svečių.

Plaukiant laivu atsiveria visai kiti, nepažįstami vaizdai nei įprastai važiuojant keliu. Pasijunti tarsi Amsterdamo kanaluose. Kelionė leidžia akimis sekti besikeičiančias medžių virtines ir kalvas, stebėti pro šalį bėgančias gyvenvietes ir vandens paukščių pasaulį, kultūros paveldą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų