FNTT demaskavo šešėlinį pigių padangų verslą, sulaikė 14 įtariamųjų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Vilniaus apygardos valdybos pareigūnai teigia atskleidę gerai organizuotą prekybos padangomis šešėlinį tinklą.

Pasak FNTT pranešimo, demaskuotas gerai organizuotas prekybos padangomis ir ratlankiais mechanizmas, kurio pagrindinis tikslas - klastojant apskaitos dokumentus, nemokėti jokių mokesčių į valstybės biudžetą.

Tyrimo metu pareigūnai sulaikė 12 įtariamųjų, kuriems pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo stambiu mastu, dokumentų klastojimo bei apgaulingo apskaitos tvarkymo.

Įtariamųjų sulaikymo operacijos metu balandžio 14 dieną buvo atlikta daugiau kaip 20 kratų įtariamųjų gyvenamosiose bei darbo vietose, jų metu rasti ir paimti šaunamasis ginklas su šoviniais, suklastotos PVM sąskaitos faktūros, daugiau kaip 100 tūkstančių litų grynaisiais pinigais, kiti tyrimui reikšmingi daiktai ir dokumentai.

Pasak FNTT, nustatyta, kad Molėtų rajone registruota įmonė iš Europos Sąjungos šalių įveža labai didelius kiekius padangų ir ratlankių, kuriuos parduoda be jokių apskaitos dokumentų, arba apskaitos dokumentuose įrašo dešimtimis kartų sumažintas prekių kainas.

Patikrinus dokumentus, nustatyta, kad PVM sąskaitose faktūrose nauja padanga kainuodavo vos 8 litus, nors tuo pat metu įmonės prekybos salone už tą pačią padangą buvo prašoma 200 litų. Nauji prabangūs automobilių ratlankiai pagal dokumentus kainuodavo tik 10-15 litų, nors prekybos vietoje už juos buvo prašoma nuo 200 iki 400 litų.

Tikrindami Molėtuose registruotą įmonę, FNTT pareigūnai nustatė, kad be apskaitos dokumentų padangas bei ratlankius pirkdavo ir kitos įmonės, registruotos Vilniuje, Kaune ir Ukmergėje, kurios šias prekes taip pat parduodavo be apskaitos dokumentų arba smarkiai sumažintomis kainomis.

Tokiu būdu nusikalstamos grupės nariams vien tik pernai pavyko nuslėpti daugiau kaip pusę milijono litų pridėtinės vertės mokesčio. Tuo pat metu nusikalstamos grupės narių turtas stipriai augo: įmonių vadovai pirko vertingus žemių sklypus, pasistatė prabangius namus, įsigijo itin brangių transporto priemonių: „Porsche Cayenne“, S klasės „Mercedes-Benz“, “VW Touareg„, “Harley Davison".

Siekiant užtikrinti galimos žalos atlyginimą, įtariamųjų turtui paskirtas laikinas nuosavybės teisių apribojimas turtui už daugiau kaip 1 milijoną litų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.NAUJAUSI KOMENTARAI

ck

ck portretas
ar ne DASTARA?

nieko

nieko portretas
O kas toliau??????

Kewe

Kewe portretas
tai ovigreta
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių