Zarasų rajono mokyklose streikas plečiasi: toliau nevyksta pamokos

Šešiose Zarasų rajono mokyklose ketvirtadienį tęsiasi pedagogų streikas, dėl jo nevyksta pamokos. Apie tai informuoja Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) Zarasų rajono susivienijimo pirmininkas Andrius Navickas.

„Streikas ne tik kad tęsiasi, bet ir plinta. Vakar ne tik atlaikėme tą pagrindinį smūgį, savivaldybės agitaciją trukdyti streiką. Vakar kai kuriose mokyklose buvo išsigandusių mokytojų ir kurie nebuvo prisidėję - vakar iš dalies kai kur vyko pamokos. Šiandien jungiasi ir jie, ir praktiškai niekur didžiosiose mokyklose nebevyksta pamokos“, - BNS ketvirtadienio rytą teigė A.Navickas.

Anot jo, apie streiko pabaigą kol kas negalvojama.

„Streikas gali pasibaigti tik kažkokiu, manau, susitarimu, išsprendimu. Turime milžinišką palaikymą. (...) Palaikydami mus, tėvai vaikų jau nebeleidžia - vakar dar leido labai dideliu lojalių direktorių prašymu ir bandymu apeliuoti į mokytojų moralę, kad jie eitų dirbti. Mokytojai labai aiškiai atsakė: o kur mero moralė, kodėl tik mokytojas turi atsakyti už viską? Kodėl meras išėjo dabar atostogų, slėpdamasis nuo atsakomybės? Manome, kad jis turi prisiimti dabar šitą atsakomybę“, - kalbėjo A.Navickas.

Profsąjungų atstovai ketvirtadienį popiet ketina susitikti su savivaldybe ir bandyti rasti kompromisą.

Rajono vicemerės Stasės Goštautienės nuomone, streikas rengiamas dėl artėjančių Seimo rinkimų.

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius trečiadienį žadėjo, kad jei situacija nepagerės, ministerija imsis tarpininkauti tarp konfliktuojančių pusių.

„Mums yra nepriimtina, kad konfliktinė situacija yra sprendžiama vaikų ugdymo sąskaita“, - sakė jis.

A.Navicko teigimu, pagrindinė streiką išprovokavusi priežastis - nevykstantis dialogas su savivaldybe švietimo klausimais. Zarasų pedagogai taip pat prieštarauja ketinimams privatizuoti mokyklų valgyklas, mokyklinių autobusų pardavimui. Mokytojus streikuoti paskatino ir techninių darbuotojų atleidimas, pasak A.Navicko, „meno, sporto mokyklų žlugdymas“, finansavimo trūkumas.NAUJAUSI KOMENTARAI

t

t portretas
Rusai kure mokyklas,o lietuviai naikina, tai kas bus toliau.

Suprantu

Suprantu portretas
Viską suprantu, kad sunku dirbti mokykloje, tačiau, gerbiamieji mokytojai, nedejuokite jau taip. Padirbkite bent vieną mėnesį pas savininką privačioje įmonėje ir pamatysite, kokiame rojuje Jūs dirbate bedirbdami mokykloje. Juk nė vienas mokytojas nedirba kasdien po 8 valandas. ( privačioje įmonėje dirbama po 10-12 val per dieną ir moka tik minimalią algą). Mokyklų patalpose visą laiką šilta. Šaltuoju metų laiku, kiekvienoje klasėje sujungti galingi šildytuvai ( čia taip taupomos švietimo lėšos), mokytojai dirba individualiai,veda privačias pamokas mokyklos patalpose, naudodami mokyklinį inventorių,elektros energiją ir t.t, tačiau gauna Į KIŠENĘ pinigus, atostogų turi 3-4 mėnesius per metus: vasaros atostogos,po to, kai apie rugpjūčio vidurį grįžta iš atostogų, mokamas pilnas darbo užmokestis, o mokytojai iki rugsėjo 1-os dienos kasdien mokykloje būna po kokią valandą ar iš viso nebūna. Kai mokiniams būna rudens,žiemos, pavasario atostogos, ką tada veikia mokytojai? Nedirba, arba pasirodo mokykloje vėl po valandą ir gauna tą patį darbo užmokestį. Na, gerbiamieji, nevarykite dievo į medį ir tylėkite ausis suglaudę. Jūs kažkodėl norite būti privilegijuotu sluoksniu, norite išsireikalauti, kad mokytojai būtų išleidžiami anksčiau į pensiją, o dauguma mokytojų, sulaukę pensijinio amžiaus net nemano išeiti iš darbo. O kaip Jūs manote, kitų specialybių darbuotojai kitokie negu Jūs? Dirbantys privačiose įmonėse darbuotojai atostogų išleidžiami tik 2 savaitėms ir nėra net kalbų apie pilnas atostogas iš karto.O kokių specialybių darbuotojai gali darbo metu išvykti į ekskursiją penktadienį-šeštadienį-sekmadienį neįforminę atostogų (penktadienį). Pasidomėkite žurnalistai, kokios Vilniaus mokyklos pedagogai šiandien išvyksta į Palangą trims dienoms, o atostogos neįformintos. Kodėl mokyklų direktoriai atostogauja vasarą, po to prasidėjus mokslo metams vėl gi eina atostogų ir net ne kartą per metus? Taip, gal jie vasarą ima ne visas priklausančias atostogas, o tai ką tada DIRBA mokykloje vasarą, kai mokykla būna tuščia? Vėl gi tik atsižymi ir gauna pilną darbo užmokestį? Tai gal pirmiausiai Švietimo ministerija turėtų sutvarkyti šitą dalyką, kad mokytojai neįsijaustų į VOS NE ŠVENTŲJŲ vaidmenį.O kodėl Vievio pradinės mokyklos Kazokiškių filiale yra surinkta NULINĖ klasė, kurią lanko vaikai nuo 3 iki šešių metų? Ar taip galima? Ar švietimas toks turtingas, kad tam reikalui turi lėšų, ar tai daroma tik tam, kad išlaikyti darbo vietas mokytojams ir aptarnaujančiam personalui? O kaip su tų trejų metų vaikelių sveikata, jei jis lanko ne darželį, o mokyklos nulinę klasę? Kodėl NULINUKAI negali lankyti NULINĖS klasės Vievio pradinėje, juk mokyklinis autubusėlis veža tuos 4 km į mokyklą? Kas šitą dalyką išaiškins? Tai gal gerbiamieji pedagogai pirmiausiai labai gerai IŠSIŠLUOKITE savo kiemą, o jau tada reikalaukite.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių