Vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną iki gruodžio 17 dienos

Kadenciją baigianti Vyriausybė trečiadienį pratęsė karantiną iki gruodžio 17 dienos, nuo gruodžio 10 dienos leido nedidelėms žmonių grupėms atverti muziejus, galerijas, organizuoti ekskursijas.

„Nors matom tam tikrą atvejų skaičius augimo sulėtėjimą, tikrai turim sudėtingą situaciją, todėl siūlom pratęsti karantino režimą ir nustatyti, kad karantinas būtų pratęsiamas ik gruodžio 17 dienos 24 valandos“, – sakė nutarimą pristatęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Ministrų kabinetas sušvelnino sąlygas muziejams, galerijoms, šių nuostatų įsigaliojimas numatytas nuo gruodžio 10 dienos.

Muziejų ir galerijų lankymas būtų leidžiamas ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis (išskyrus šeimas), jei bus užtikrintas 10 kvadratinių metrų plotas vienam lankytojui ir laikomasi ne mažesnio kaip dviejų metrų atstumo tarp asmenų ar grupių.

Taip pat leidžiamos ne daugiau kaip dviejų asmenų ar vienos šeimos ekskursijos, jei užtikrinamos visos kitos ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos taisyklės.

„Siūloma sušvelninti karantino sąlygas ir nustatyti, kad muziejus ir galerijas galėtų lankyti ne didesnės nei dviejų žmonių grupės, išskyrus šeimas, siūlome nustatyti, kad įsigaliotų gruodžio 10 dieną, Vyriausybė turėtų galimybę apsispręsti ir priimti kitokį sprendimą, jei situacija nesikeistų“, – sakė A. Veryga.

Ministrų kabinetas taip pat patikslino paramos nuo koronaviruso pandemijos bei karantino ribojimų nukentėjusiam verslui kriterijus.

Pakeista metodika, kaip būtų lyginama ūkinės veiklos pernykštė ir šiųmetinė apyvarta, atsižvelgiant, ar ji sumažėjo 30 procentų, taip pat numatyta, jog atitinkamų sričių ministrams tvirtinant ribojamų veiklų sąrašą reikėtų gauti Vyriausybės pritarimą. Taip pat būtų įtrauktos ir veiklos, kurios ribojamos netiesiogiai ir „kurias tokiomis pripažįsta Vyriausybė“.

Laikinasis sveikatos apsaugos ministras A. Veryga anksčiau užsiminė, kad, jei situacija nesikeis ar blogės, Ministrų kabinetas gali svarstyti prekybos centrų, parduotuvių darbo laiko ribojimus, visą ugdymo procesą privalomai vykdyti nuotoliniu būdu. Tačiau trečiadienį tokių siūlymų Vyriausybė nesvarstė.

Premjeras Saulius Skvernelis per spaudos konferenciją po Vyriausybės posėdžio teigė, kad „tokie svarstymai yra, bet kalbant apie pirmąjį karantiną prekybos tinklai tikrai pasirodė kaip atsakingi socialiniai partneriai“, ir prekybos tinklai į tokius svarstymus sureagavo.

„Jie į tuos mūsų ketinimus, pasvarstymus sureagavo, žada imtis papildomų saugumo priemonių, reguliuoti srautus, užtikrinti saugumo priemones. Jei matysime, kad tos priemonės netaikomos arba jos nepakankamos, grįšime mes kitą savaitę prie šio klausimo, bet aš net neabejoju, dar kartą pabrėžiu, su visais prekybos centrais buvo nuo pat pirmo karantino labai geras dialogas, ir atsakomybė abipusė, aš tikiuosi to paties ir manau, kad nereikės drastiškų priemonių taikymo“, – sakė premjeras.

Karantino metu viešose vietose privaloma dėvėti kaukes, draudžiami visi renginiai, išskyrus aukšto meistriškumo sporto varžybas be žiūrovų, draudžiama restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų, lošimo namų ir kitų pasilinksminimo vietų, sveikatinimo paslaugų centrų, teikiančių poilsio paslaugas, veikla.

Taip pat galioja ribojimai, susiję su sveikatos priežiūra, prekybos vietomis, ugdymo įstaigomis, viešuoju transportu ir kitomis sritimis.

Pastarąją savaitę Lietuvoje vidutiniškai per dieną nustatoma kiek daugiau nei 1,8 tūkst. naujų koronaviruso atvejų.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 51 tūkst. 655 asmenys, 38 tūkst. 755 – tebeserga, 12 tūkst. 282 – pasveiko. Dėl koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 432 žmonės, dėl kitų priežasčių – 186 užsikrėtusieji.NAUJAUSI KOMENTARAI

jklmn

jklmn portretas
Visiškai pritariu komentatorei "pastebėjimui" - atsakomybės pas mus labai maža. O pareigų ne tik kad vaikai, bet ir daugelis suaugusių nebesuvokia. Virusas egzistuoja, jis gali sukelti mirtį - tai yra faktas ir niekas to nepaneigs. Kad to išvengtumėme reikia laikytis tam tikros drausmės, niekur nuo to nepabėgsime.

:)))))

:))))) portretas
Nuo to , kad zysite " kaip blogai " karantinas nesibaigs , nežinote ? Ir rašote ne apie žmoniškumą , ai ką čia aiškinti ....

:)))))

:))))) portretas
Nusivyliau , taip dėstėt savo pastebėjimus lyg ir protingai , deja ...rašyti mokate , skaityti mokate , suprasti nepavyko .Užuojauta :)) Nuo kada robotai žino apie atsakomybę ? Vaje vaje ...gaila nėra čipų smegenims įjungti ....
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių