Vyriausybė jau vertina, kad prasidėjo ketvirtoji banga: bus įvesti nauji ribojimai?

Vyriausybė pirmadienį tarsis dėl tolesnių COVID-19 valdymo priemonių, tarp siūlymų – sieti galimus ribojimus su COVID-19 pacientų skaičiumi ligoninėse, sako  premjerės patarėja sveikatos apsaugos klausimais Živilė Gudlevičienė.

LRT radijui pirmadienį premjerės patarėja sako, kad Vyriausybė pastaruoju metu eksponentiškai augančius susirgimus ir daugėjantį COVID-19 pacientų skaičių ligoninėse „jau vertina, kad prasidėjo ketvirtoji banga“.

„Tai yra garsus skambutis, šiandien jau rinksimės dėl veiksmų, kada ir kaip, kokie ribojimai gali būti įvesti. Taip iš tiesų jau siūlymai yra parengti SAM derinant su kitomis ministerijomis, šiandien tie siūlymai bus svarstomi. (...) Pagrindinis rodiklis vis dėlto bus ligoninių užimtumas ir, nelabai norėtųsi to skaičiaus sakyti, bet mirčių atvejų skaičius“, – teigė Ž. Gudlevičienė.

Anot jos, svarstoma, kad ribojimų grąžinimas būtų siejamas su pacientų ligoninėse rodikliais, viena iš svarstomų ribų – 300 COVID-19 pacientų gydymo įstaigose. Šiuo metu, Statistikos departamento duomenimis, ligoninėse gydoma apie 90 pacientų.

Pagrindinis rodiklis vis dėlto bus ligoninių užimtumas ir, nelabai norėtųsi to skaičiaus sakyti, bet mirčių atvejų skaičius.

„Būtų svarstoma apie tam tikrus jau ribojimus tiek tose savivaldybėse, kuriose atvejų skaičius didėtų, tiek ir, galbūt, tam tikroms  veikloms būtų svarstomi ribojimai. Jau turbūt girdėjote ne vieną kartą, kad iš tiesų yra svarstoma sugrąžinti galimybių pasą ir kontaktinės veiklos galėtų vykti tik turintiems galimybių pasą“, – teigė premjerės patarėja.

Ž. Gudlevičienė patvirtino, kad svarstoma galimybių pasą palikti tik persirgusiems arba pasiskiepijusiems asmenims, nes testas yra „vienkartinis dalykas“.

Pirmadienį rengiamas neformalus Ministrų kabineto pasitarimas, sprendimai turėtų būti priimami Vyriausybės posėdyje trečiadienį.

Pastaruoju metu COVID-19 susirgimų skaičius auga, šeštadienį ir sekmadienį paskelbta apie 420 naujų COVID-19 atvejų, nuo šios ligos naujų mirčių neužfiksuota. 14 dienų naujų atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 63,3.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vanda

Vanda portretas
Pinda,o ne banga.Sukatos

pensininkė

pensininkė portretas
kodėl dažnai parduotuvėse ir autobusuose nėra kuo dezinfekuoti rankas , ar kad daugiau būtų užsikrėtusių,, valdžia skirsto žmones dėk skiepų, bet juk nė vienas neatsako už mano sveikatą po skiepo, valdžiai patinka kad žmonės susiskaldo į grupes nes laikas juos nuversti iš postų, o be vienybės nepasieksime rezultato

DAR NESUPRANTATE KAS VYKSTA

DAR NESUPRANTATE KAS VYKSTA portretas
SMEGENU PLOVIMO MAŠINA LEKIA VISU GREIČIU
VISI KOMENTARAI 56
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių