A. Veryga apie izoliaciją nuvykus į Latviją: visko gali būti

Latvijai nesutikus pakoreguoti kriterijaus, kuriuo remiantis atvykusiems iš užsienio skiriama dviejų savaičių izoliacija, Lietuvą į kaimyninės valstybės paveiktų šalių sąrašą gali būti įtraukta jau penktadienį. Tačiau sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ragina neužbėgti įvykiams už akių, nes Lietuvos rodiklis dar gali pasikeisti.

„Latviai nesutiko dėl 25 atvejų kriterijaus, dėl to Baltijos šalių burbulas išnyko. (...) Turim sulaukti penktadienio, nes penktadienį bus žiūrima, tai per savaitę visko gali įvykti“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė ministras.

Jis pabrėžė, kad pagal ankstesnį šalių susitarimą taip pat gali būti pritaikyta 10 proc. paklaida, kuri leistų net ir viršijus 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų sergamumo rodiklį į Latviją nuvykti be privalomos izoliacijos.

A. Verygos teigimu, dėl galimų rodiklio korekcijų su kaimyninės šalies kolegomis kalbamasi nuolat.

„Su kolegom latviais nuolat kalbamės. Bet tos derybos...na, nelabai jas derybomis pavadinsi, nes sprendžia Vyriausybė, kaip elgtis – ar tą rodiklį didinti, ar ne. Kaip jie pasielgs, tikrai labai sudėtinga pasakyti“, – kalbėjo jis.

„Spėliojimai yra nedėkingas dalykas, bet spėčiau, kad kol Latvijos situacija bus tokia, kokia yra dabar, matyt, kad latviai apsispręs laikytis tų pačių kriterijų ir taisyklių, bet čia yra mano spėjimas“, – pridūrė ministras.

Europos ligų ir prevencijos kontrolės centro duomenimis, pirmadienį Lietuvoje sergamumo koronavirusu rodiklis siekė 16,5, kai Latvijoje – 4,2.

Paklaustas, kodėl situacija Lietuvoje ir Latvijoje skiriasi kelis kartus, A. Veryga teigė, jog tą lemti gali daug priežasčių.

„Sudėtingas atsakymas. Yra tam tikrų skirtumų, ką latviai daro kitaip nei mes: jie tikrai neturi tokio tankumo gyventojų, neturi tokių renginių, yra nusistatę dviejų metrų atstumą, yra ir kitos priemonės, kurios galbūt griežtesnės, bet čia jau yra interpretacijų klausimas. Negalėčiau teigti, kad būtent šios priemonės ir duoda šitą rezultatą“, – teigė ministras.

Lietuvoje per praėjusią parą patvirtintas 51 naujas COVID-19 atvejis, Latvijoje – trys.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Durnių laivas ir kaukių biznis. Daugiau nieko.

Latvija

Latvija portretas
latvija istyre 3 kartus maziau zmoniu. Per para istyria nuo 1000 iki 2000 zmoniu. Padauginkit latvijos statistika is tryju ir gausit tokios pat skaicius, kaip ir Lietuvoje
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių