Vyriausybė apsisprendė: judėjimo ribojimai lieka 16 savivaldybių

Vyriausybė pirmadienį iki mėnesio pabaigos pratęsė judėjimo ribojimą 16 savivaldybių, tarp jų – Vilniuje ir jo rajone, Klaipėdoje, Neringoje.

Judėjimo ribojimai nuo antradienio iki balandžio 1-osios pratęsti tarp Biržų rajono, Klaipėdos miesto, Kupiškio rajono, Marijampolės, Neringos, Panevėžio miesto ir rajono, Šalčininkų rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Trakų rajono, Utenos rajono, Varėnos rajono, Vilniaus miesto ir rajono bei Visagino savivaldybių.

Čia ir toliau galios draudimas atvykti ir išvykti, išskyrus išimtinius atvejus, taip pat būtų galima judėti tarp žiedinių savivaldybių.

Tęsti judėjimo ribojimus Sveikatos apsaugos ministerija pasiūlė tose savivaldybėse, kur 14 dienų naujų COVID-19 atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 200 ir daugiau.

Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, tai leidžia laimėti laiko Lietuvoje plintant „britiškajai“ atmainai, kad būtų galima paskiepyti daugiau rizikos grupės asmenų, be to, atveriant daugiau veiklų.

„Jeigu kas nors užduotų klausimą, kam reikia laimėti to laiko, tai turbūt laiko labiausiai reikia laimėti vakcinavimui. Dabar kaip tik skiepijame tuos žmones, kurių rizika mirti ar sunkiai sirgti užsikrėtus COVID yra pati didžiausia“, – posėdyje kalbėjo I. Šimonytė.

„Žmonėms norisi ir mums norisi, kad tų apribojimų būtų mažiau, kita vertus, objektyviai matome, kad kitose šalyse, kurios galbūt ir per daug užskubėjo su savo sprendimais, ta padėtis šiandien yra blogesnė negu buvo tikimasi ir daug paaiškinimo gali būti būtent tai mutacijai paskirta“, – pridūrė ji.

Pasak premjerės, duomenys rodo, jog šiuo metu situacijos gerėjimas yra sustojęs ir tai sutampa su „britiškosios“ atmainos plitimu.

Taip pat patikslintas tarp leidžiamų lankyti uždarose erdvėse esančių įstaigų sąrašas, įtraukiant zoologijos ir botanikos sodus. Kaip BNS sakė sveikatos apsaugos ministro atstovė Aistė Šuksta, ši nuostata įtraukta tikslinant praėjusio trečiadienio nutarimą, kuriame buvo minimos ekspozicijos, tačiau kadangi kai kurie zoologijos ir botanikos sodai ne visiškai patenka į ekspozicijų apibrėžimą, jis patikslintas, kad kontroliuojančioms įstaigoms būtų aišku, kad šios įstaigos taip pat gali veikti.

Spaudos konferencijos po Vyriausybės posėdžio nebuvo. Premjerės Ingridos Šimonytės atstovė Rasa Jakilaitienė BNS teigė, jog ji nebuvo planuota, nes sprendimo motyvai bei statistika buvo išsamiai pristatyti posėdyje.NAUJAUSI KOMENTARAI

pensininkė

pensininkė portretas
aš nesuprantu logikos iš visur galima atskristi su automobiliais atvykti ir gal būt atvežti covido atmainas o po savo mažutę Lietuva negalime judėti kur panorėję valdžia tyčiojasi iš rinkėjų jie mano kad rūpinasi mūsų sveikata mes pasirūpinsime patys tik nesikiškite į mūsų gyvenimus su savo testais ir vakcinomis

Raeivis

Raeivis portretas
Judėjimas turi antrąją neigiamą pusę žmonėms kurie mąsto kam jiems visa tai, o tam, jog jau net ten mastyt įlindus garsėi negalim, o juk reikia.

Reikalauju

Reikalauju portretas
Leisti visom savivaldybėm laisvai pasiekti Kėdainių krematoriumą.Idiotų pilna lietuva,ypač gandragalvių tarpe.Būtų neteisinga,jei jie negalės laisvai susideginti vardan tos Lietuvos
VISI KOMENTARAI 37
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių