Varna terorizuoja vaikų darželį: paukštis užpuolė valytoją, mažylius vengiama leisti į lauką

 • Teksto dydis:

Viename iš Panevėžio darželių darbuotojus ir darželinukus puola vaikus išperėjusi ir juos ginanti varna. Vengiama darželinukus leisti į lauką žaisti, rengti šventes. Varna jau užpuolė langus valančią valytoją, o teritoriją prižiūrintys žmonės – kol varna tupi lauke – net vengia dirbti, praneša LNK.

„Išėjau langų valyti, o varna ant stogo vaikšto ir nusileidžia prie jauniklių. Vienas, berods didesnis, užskrido man ant palangės. Varnos nemačiau jau, todėl galvojau jauniklį nukelsiu ant žemės, tas pradėjo rėkti ir varna prisistatė. Kaip puolė, vos spėju pro duris įbėgti. Ji net trenkėsi į durų stiklą“, – apie nemalonią patirtį kalba darželio darbuotoja Regina.

Kiemą prižiūrintys žmonės nesuspės nuo varnos greitai pabėgti.

„Varna tupėjo ant kito namo stogo ir kaip lėkė rėkdama ir išskleidusi sparnus. Susigūži ir nežinai, ką ji mąsto ir darys“, – sako darželio darbuotoja Janina.

Varna darželio kiemo eglėje lizdą susinešė šiemet ir išperėjo jauniklius. Buvo visai ramu, kol jie augo, bet kai juos pradėjo mokyti skraidyti, darželio gyvenimas iš esmės pasikeitė. Darželinukus bijoma išleisti į lauką, į vidinį kiemą mažyliai nevedami visai.

Vaikų šventės ir net priešmokyklinukų išleistuvės iš tradicinės erdvės iškeliamos.

„Jeigu tos varnos tą dieną bus šioje teritorijoje, tikrai turėsime eiti į kitą erdvę, kurioje vyks išleistuvių šventė“, – sako vaikų darželio direktorė Aušra Bernatavičienė.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

 

 

Darželio administracija dėl varnos kreipėsi į aplinkosaugininkus. Šie esą nuramina, kad su varnų šeimyna kol kas reikės sugyventi. Jų žodžiais, jeigu varną kas nors perkeltų  už 500 km, ji vis tiek grįš į darželio eglę.

„Vaikai ne visi supranta, bet tenka ginti, kad neužgautų, neįkirstų“, – sako darželio pedagogas Andrejus Rancevas.

Situacija darželio kieme esą nurims, kai varna išmokys varniukus skraidyti ir visi paliks lizdą. Varnos – išskirtinės motinos, besąlygiškai ginančios savo jauniklius.

„Varnos snapas yra gana tvirtas. Nežinau, ar ji pultų kirsti, bet kad gąsdina ir prie pat – tikrai esu patyrusi savo kailiu“, – dalijasi gamtininkė Rima Ivanauskienė.

Kol kas patariama varnai ir varniukams darželyje duoti erdvės ir darbus lauke planuoti, deja, ne pagal savo žmogiškus grafikus.

„Mes praktiškai negalime dirbti, nes nežinia, kad gali būti“, – nuogąstauja Janina.

Varnų jaunikliai lizdą maždaug palieka po daugiau nei mėnesio.NAUJAUSI KOMENTARAI

Alfred Hitchcock "The Birds"

Alfred Hitchcock "The Birds" portretas
Varna Argentina... ne Argentina - Albertina...

ALGIS

ALGIS portretas
Nusileisti varnai negalima , nes bus kaip Ukrainai su Krymu , pas mus pernai bandė perėti daugiabučio kieme , 10m nuo namo , gerai , kad buvo ragatke kontroliuojamas plotas , užtekdavo tik pasiimti ragatkę į rankas ir varna dingdavo , VA TAAIP .

KKiK

KKiK portretas
Ir kovas, ir pilkosios varnos be jokių problemų lizdus sukasi miestuose šalia žmonių. Beje pilkosios varnos būtent agresyviai puldinėja vėliau kas jų manymu per arti jauniklių. Prasieikit taku kur arčiau Partizanų g. Kaune šalia Želmenėlio darželio - turėsit nuotykį. Tikrai laukinis varninis paukštis yra kranklys. Bet ir tai dėl sengirių kirtimų jis jau arčiau sodybų miške kuriasi.
VISI KOMENTARAI 28
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių