V. Rupšys: geopolitinė situacija Europoje išlieka įtempta

 • Teksto dydis:

Vilniuje su oficialiu vizitu besilankantis NATO karinio komiteto pirmininkas Jungtinės Karalystės karinių oro pajėgų maršalas seras Stuartas Williamas Peachas susitikime su Lietuvos kariuomenės atstovais dėkojo už aktyvų mūsų šalies dalyvavimą NATO operacijose, kovoje su COVID-19 virusu, priimant NATO pajėgas Lietuvoje.

Ypatingą dėmesį jis atkreipė į Lietuvos vadovavimą NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų I grupei (SNMCMG1). Grupei nuo šių metų birželio mėnesio iki metų pabaigos vadovauja Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkas su štabo ir aprūpinimo laivu „Jotvingis“.

„Pandemija kai kurias įtampas, susijusias su saugumu aplink pasaulį, tik pastiprino ir paryškino. Mes matėme Rusiją, kuri kvietė NATO nutraukti kai kurias savo veiklas, tačiau pati savo veiksmų nenutraukė. Mes matėme valstybinius ir nevalstybinius veikėjus, kurie skleidė dezinformaciją ir propagandą, kuri buvo nukreipta į NATO ir mūsų žmones. Todėl su šiomis melagingomis istorijomis mes kovojame faktais,“ – sakė oro pajėgų maršalas seras S. W. Peachas.

„Mes esame stipresni ir saugesni ten, kur stovime kartu“, – baigdamas kalbą sakė NATO karinio komiteto pirmininkas. Jis akcentavo žiniasklaidos vaidmenį priešinantis dezinformacijos sklaidai ir tikslios informacijos sklaidos į viešumą užtikrinimą.

Susitikime dalyvavęs Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys pažymėjo, kad geopolitinė situacija Europoje išlieka įtempta.

„Darome tai, kas mums pavesta, ir keičiame, ką galime pakeisti. Lietuva turi būti pasirengusi ir stipri, kad galėtų prisidėti savo ir prie NATO rytinio sparno gynybos. Siekiame būti tarp stiprių NATO grandinės dalių, todėl į gynybos sektorių investuojame 2 procentus nuo BVP“, – spaudos konferencijoje sakė generolas leitenantas V. Rupšys.

Lietuvoje besilankantis NATO karinio komiteto pirmininkas Jungtinės Karalystės karinių oro pajėgų maršalas seras S. W. Peachas taip pat susitiko su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, aplankė NATO Energetinio saugumo kompetencijos centrą Vilniuje, išklausė Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo pranešimų apie saugumo situaciją regione.

NATO karinio komiteto pirmininkas yra vyriausiasis NATO generalinio sekretoriaus karinis patarėjas, kuris konsensusu paremtus 30-ies NATO kariuomenių vadų patarimus perduoda politinius sprendimus priimančioms NATO struktūroms. Jis vadovauja NATO kariniam komitetui ir atstovauja jam viešoje erdvėje. Jungtinės Karalystės karinių oro pajėgų maršalas seras S. .W. Peachas komitetui vadovauja nuo 2018 m. birželio 18 d.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių