Užsienio spauda: rinkėjai nubaus politikus už sumažintas pensijas

Užsienio žiniasklaida rašo, kad Lietuvos rinkėjai nubaus konservatorius už sumažintas pensijas ir atlyginimus, o santykiuose su Rusija laukiama atšilimo.

Bausmė už karpymus

Didžiosios Britanijos nacionalinis transliuotojas BBC Lietuvos Seimo rinkimus vadina išbandymu taupymo politikai ir teigia, kad rinkėjai nubaus centro dešiniųjų vyriausybę už sumažintas pensijas ir viešojo sektoriaus atlyginimus. Nors ekonomika pradeda atsigauti, rinkėjai to dar nejaučia.

BBC primena, kad Lietuva iki 2008-ųjų išgyveno ekonomikos bumą, kurį skatino pigios paskolos iš Skandinavijos. Tačiau kilus krizei ekonomika susitraukė 15 proc., išaugo nedarbas, o tūkstančiai jaunų žmonių ieškodami darbo emigravo.

Premjero Andriaus Kubiliaus koalicinei vyriausybei pavyko suvaldyti biudžeto deficitą, pernai Lietuvos ekonomika ūgtelėjo 5,8 proc. – tai vienas geriausių rodiklių visoje ES. Bet už tai teko sumokėti nemenką kainą. Taupymas buvo toks griežtas, kad sostinėje Vilniuje teko išjungti kas trečią gatvės žibintą, o policijai pradėtas normuoti benzinas.

Naujienų agentūra „Reuters“ Vilniuje pakalbino 72 metų prekeivį suvenyrais.

„Jie sumažino mano pensiją, – guodėsi garbaus amžiaus vyras. – Turiu dirbti, nes kitaip nepajėgsiu susimokėti už buto nuomą arba elektrą.“

Peržiūrės jėgainės projektą?

Vokietijos televizijos „Deutsche Welle“ interneto svetainė rašo, kad Lietuvos politikai dar patys nežino, ką daryti su referendumo dėl Visagino atominės elektrinės rezultatais. Seimo sprendimą rengti ne privalomąjį, o patariamąjį referendumą, sociologas Vladas Gaidys vadina absurdišku. Jis įsitikinęs, kad gyventojai nubalsuos prieš atominę jėgainę.

Kas tuomet bus su projektu? Politologas Lauras Bielinis teigė, kad daugumos nuomonės galima nepaisyti, įstatymai tai leidžia. Bet jis nerimauja dėl to, kad jeigu valdžią perims kairieji, naujoji koalicija nuspręs peržiūrėti projektą – ne todėl, kad jis yra blogas, o todėl, kad iš Lietuvos pusės jame dalyvauja „ne tie, kas reikia“.

L. Bielinis reziumavo, kad visos viltys dedamos į prezidentę Dalią Grybauskaitę, kuri tvirtai palaiko naujos atominės jėgainės statybą.

Tikisi pragmatizmo

Rusijos naujienų agentūra „RIA Novosti“ kalbino socialdemokratų lyderį Algirdą Butkevičių, kuris pareiškė, kad laimėjęs rinkimus stengsis atgaivinti gerus kaimyniškus santykius su Maskva.

„Anksčiau, prieš ateinant į valdžią konservatoriams, mūsų santykiai su Rusija ir Baltarusija buvo geri. Mes stengsime grąžinti santykius į ankstesnį lygį“, – sakė politikas.

„RIA Novosti“ kalbinti Lietuvos politologai pritarė, kad socialdemokratams laimėjus rinkimus nauja vyriausybė bus pragmatiškesnė, labiau vadovausis ne politiniais, o ekonominiais šalies interesais.

Maskvos valstybinio universiteto ekspertas Aleksejus Vlasovas, stebėdamas rinkimus Rusijos kaimynėse, irgi įžvelgia tendenciją, kad konfrontacija užleidžia vietą pragmatizmui.

„Gruzijoje įvykę rinkimai parodė, kad į valdžią atėjo žmonės, kurie nori ne konfliktuoti, o kurti abipusiai naudingus prekybinius ir ekonominius santykius su Rusija. Rinkimai Lietuvoje irgi rodo, kad į valdžią ateina žmonės, dvišaliuose santykiuose keliantys ne politinius, o ekonominius prioritetus“, – sakė Rusijos politologas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kritikas

Kritikas portretas
Parazitai, tokius straipsnius kišate rinkimų dieną??????

rinkejas

rinkejas portretas
girdejau kad kubilu zalupagalviui priesinfarktine busena,balsavau uz N.VENSKIENES partija ir pries Atomine elektrine

kaunietis

kaunietis portretas
as uz darbo partija,atominei NE
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių