Užkliuvo G. Nausėdos žodžiai: kova su smurtu prieš moteris grasina žodžio laisvei?

 • Teksto dydis:

Lietuvoje netylant diskusijoms apie Stambulo konvencijos ratifikavimą, prezidentas Gitanas Nausėda antradienį per spaudos konferenciją išsakė savo poziciją šiuo klausimu.

Į ją sureagavo Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija. Ji tvirtina, kad vietoje visuomenės vienijimo prezidentas į viešąją erdvę pametėjo dar vieną tikrovės neatitinkantį argumentą.

„Prieš prasidedant Seimo pavasario sesijai 2021 m. kovo 9 d. prezidentas Gitanas Nausėda spaudos konferencijoje apie Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo (toliau – Stambulo konvencija), pasakė taip: „...Aš jį ( Stambulo konvencijos dokumentą – red.) tikrai labai atidžiai nagrinėju, vertinu įvairius jo momentus ir matau, kad kai kurios jo nuostatos yra susijusios ir su tam tikromis pasekmėmis mūsų švietimui ir netgi žodžio laisvei“, – sakoma asociacijos išplatintame pranešime.

Labai apmaudu, kad prezidentas, vietoj to, kad suvienytų klaidingai interpretuojamų terminų ir sąvokų kiršinamą visuomenę, lengva ranka pametėjo dar vieną labai galingą ir visiškai tikrovės neatitinkantį argumentą – pavojų žodžio laisvei.

Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija, vienijanti 16 Specializuotos kompleksinės pagalbos centrų, teikiančių pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims visoje Lietuvoje, yra įsitikinusi, kad tiek žodžio laisvė, tiek laisvė gyventi be smurto yra pamatinės žmogaus laisvės. 

Pasak asociacijos, šiuo metu Lietuvoje per metus gaunama 58,5 tūkstančio pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje.  Net 60 procentų asmenų patyrusių smurtą niekur nepranešė. Kodėl? Nes bijo visuomenėje įprasto aukos kaltinimo. Šiandien smurto artimoje aplinkoje aukos gali sakyti, kad jų laisvė, taip pat ir žodžio, yra apribota jei jos jaučiasi neišgirstos, nepriimtos, neatliepta į jų pagalbos prašymą. Jas ginančiame dokumente (Stambulo konvencijoje) nėra ir negali būti  laisvių supriešinimo.

„Labai apmaudu, kad prezidentas, vietoj to, kad suvienytų klaidingai interpretuojamų terminų ir sąvokų kiršinamą visuomenę, lengva ranka pametėjo dar vieną labai galingą ir visiškai tikrovės neatitinkantį argumentą – pavojų žodžio laisvei.

Prašome ir tikimės, kad prezidentas Gitanas Nausėda paaiškins ir pagrįs savo teiginį, o taip pat išreikš palaikymą kovai su smurtu veiklą paskyrusioms organizacijoms, palaikydamas Stambulo konvencijos ratifikavimą“, – prezidento pasiaiškino dėl išsakytos pozicijos pareikalavo moterų teisių įtvirtinimo asociacija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Faktai

Faktai portretas
Suklaidintiems žmonėms neaišku, kad ne pleputės armonaitės kelia grėsmę Lietuvai, o neribota emigracija. Keista, tautiečiai nesuvokia ,kokia kryptimi yra didžiausi pavojai. Pavyzdžiui, žemgrobis Karbauskis balsavo prieš Lietuvos stojimą į NATO, prieš nepriklausomą Lietuvos energetiką...Dabar šitie karbauskiniai melagiai "valstiečiai", Kremliaus klapčiukai rodo silpnapročiams puolimo kryptį - pulkit homiką Raskevičių...Gėda.. Lietuvos žmonės ,kada pagaliau suprasit, esate mulkinami - mes prarandame tautos kraują, žmones, kurie emigruoja. Protestuokit prieš emigraciją, palikit ramybėje homikus. Pagarbiai Arvydas D.

Vytas

Vytas portretas
Pagarba Prezidentui. Mūsų Konstitucija gina visus Lietuvos piliečius ir primestinių kažkokių ir kažkieno įstatymų mums nereikia.

Yra

Yra portretas
teisėsauga kovai su smurtu , nereikia durninti žmonių. Konstitucija gina ir saugo. Galėtumėt pasiskaityti...
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių