Skandalas dėl iškirstų saugotinų medžių: ryškėja keistų detalių

 • Teksto dydis:

Kruonio seniūnijoje kilo skandalas paaiškėjus, kad čia iškirsta septyniasdešimt saugotinų medžių. Aplinkosaugininkai paskaičiavo padarytą 19 tūkst. eurų žalą. Tiesa, ryškėja keistų detalių, pasakojama LNK reportaže.

Kruonio seniūnas aiškina, kad medžius Elektrinės ir Vilniaus gatvėse reikėjo kirsti, nes buvo sulaukta skundų.

„Buvo sniegas, jį valė ir paslaugos teikėjas nulaužė automobilio veidrodį. Pradėta ieškoti būdų, kaip tuos krūmus kelio ir apsauginėje zonoje būtų galima nupjauti“, – aiškino Kruonio seniūnas Audrius Slavinskas.

Vieni gyventojai pritaria šios pakelės tvarkymui, kiti medžių gaili.

„Maišė, šakų ant kelio vis nulūžusių prikrisdavo“, – sakė vietos gyventojas.

„Ar štai toks sukrypęs medis mums reikalingas?!“ – porino kitas vyras.

„Šiaip paprastiems žmonėms negalima medžių be leidimo pjauti, kiek žinau. O ką daro valdžia, tai ką mes čia jau padarysime“, – kritikos pažėrė kita pašnekovė.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

„Vertinu neigiamai. Net kalbos nėra. Juk medžiai per vieną dieną neužauga“, – svarstė garbaus amžiaus vyras.

Seniūnas pripažįsta, kad iškirto ne tik pavojų kėlusius medžius.

„Kai kurie buvo ir sveikesni medžiai nupjauti“, – patvirtino seniūnas A. Slavinskas.

Pasak aplinkosaugos, iškirsta daug vertingų medžių.

„Vyrauja gluosnis. Jis pagal kriterijus papuola į saugotinus. Taip pat radome kelis klevus, beržą ir kelis juodalksnius, kurie pagal kamieninę dalį yra ganėtinai sveiki. Kaip ir būtų sau augę ir niekam tie medžiai nemaišę“, – komentavo Kaišiadorių aplinkos apsaugos inspekcijos vyr. specialistas Eimantas Radvila.

Seniūnas aiškina nesikreipęs į savivaldybę leidimo, nes medžių būklę įvertino vizualiai. Tačiau aplinkosaugai toks paaiškinimas netinka.

 Jeigu nebuvo leidimo, tai reiškia, kad darbai buvo vykdomi savavališkai ir nelegaliai. Nukirsta 70 medžių, gamtai padaryta labai didelė atkuriamoji žala.

 

„Be abejo, jeigu nebuvo leidimo, tai reiškia, kad darbai buvo vykdomi, medžiai kertami savavališkai ir nelegaliai. Nukirsta 70 medžių, gamtai padaryta labai didelė atkuriamoji žala“, – dėstė E. Radvila.

Pasak seniūno, nesikreipus leidimo, bandyta sutaupyti pinigų.

„Norėjome, kad nereikėtų mokėti pinigų, kurių mes biudžete kaip ir nesame numatę pakelių tvarkymui“, – teigė Kruonio seniūnas. 

Seniūnas paaiškino, ir kodėl taip skubėjo iškirsti medžius.

„Ne už kalnų kovo 15-oji. Ir medžių kirtimas jau būtų sustabdytas dėl paukščių perėjimo ir nusitęsęs iki rugpjūčio mėnesio“, – toks buvo A. Slavinsko pasiteisinimas.

Vis dėlto istorija vien medžiais nesibaigia. Paaiškėjo, kad medžius iškirsti seniūnas paprašė kaip privatus asmuo kitų privačių asmenų. Darbams atlikti nebuvo nei sutarčių, nei leidimų, nei konkursų. Nors už medžių kirtimus kirtėjai esą užmokesčio negavo, tačiau buvo sutarta, kad jie pasiims medieną, iš kurios galės pasigaminti nepigiai kainuojančio biokuro.

„Sutarta, kad jie išsipjauna ir pasiima. Paskui, jei iš to jie gauna naudos, už tą patį dar pravažiuoja ir palygina pakeles“, – komentavo seniūnas.

Biokuras taip pat galimai buvo gaminamas nelegaliai. Tad nukirstų medžių smulkinimą sustabdė policija. Toliau aplinkosauga vykdo tyrimą. Tačiau seniūnas, gavęs beveik 20 tūkst. eurų baudą, su ja nesutinka ir tokį sprendimą žada skųsti.  NAUJAUSI KOMENTARAI

vietinis

vietinis portretas
Stabdykit Deguty nes visoj Kruonio seniūnijoje nebeliks nei vieno medžio, kerta viską iš eilės, vien kelmai likę kur tik pažiūri. O kalviai paversti į jo lentpjūve kur pastoviai kelią triukšmą jo neforminti pjovejai, beto jie tik plėsis su šitu verslu, jau dabar visur tik kelmai likę, baisu pagalvoti kas bus veliau

Jonas

Jonas portretas
Manau galimai mero rinkimams reikia euriukų. Meras Vytenis Tomkus tyli , gal kalbą prarado. Laukia rinkimų baigties , gal seniūno partija bus koalicijoje...?

policijai kas...svarbiau yra verslininka nuskust...

policijai kas...svarbiau yra verslininka nuskust... portretas
ta ziauru negailestinga klastinga biokuro gamintoja....nuskust pa polnai ir dar kusi nuraut.... nieko asmenisko tiesiog geroves valstybe vakaru kultura ...baust draust apmokestint kirsint
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių