Ukrainiečių pabėgėliai kviečiami melstis su Maskvos patriarchatui nepriklausančiu kunigu

  • Teksto dydis:

Ukrainiečių pabėgėliai ir kiti Lietuvos ortodoksai, nenorintys Šv. Kalėdų proga melstis Maskvos patriarchate, kviečiami tai daryti alternatyviose vietose su dvasininku iš Ukrainos.

Šv. Kalėdų liturgija ortodoksams vyks evangelikų liuteronų bažnyčios patalpose Klaipėdoje, Šv. Jonų bažnyčios patalpose Vilniuje bei A. Baranausko ir A. Vienuolio memorialinio muziejaus patalpose Anykščiuose.

Čia tarnaus kapelionas iš Ukrainos ortodoksų bažnyčios kunigas Heorhyjus Kovalenka, skelbiama svetainėje ortodoksas.lt.

Pamaldos vyks ukrainiečių kalba su lietuviškais intarpais.

Tie stačiatikių kunigai, kurie net gyvendami laisvoje Lietuvoje paklūsta Kremliaus agresiją laiminančiam Maskvos blogio vyskupui Kirilui, į renginį, be abejo, nekviečiami ir nepageidaujami.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius penktadienį savo „Facebook“ paskyroje taip pat pranešė, kad šeštadienį, per stačiatikių Kalėdas, prieš demontuojant kalėdinę eglutę Katedros aikštėje sostinėje sveikinimo kalbą sakys ir iš Ukrainos atvykęs stačiatikių kunigas.

„Tie stačiatikių kunigai, kurie net gyvendami laisvoje Lietuvoje paklūsta Kremliaus agresiją laiminančiam Maskvos blogio vyskupui Kirilui, į renginį, be abejo, nekviečiami ir nepageidaujami“, – pareiškė meras.

Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, dalis dabar jau buvusių Lietuvos stačiatikių dvasininkų inicijavo Lietuvos stačiatikių atsiskyrimą nuo Maskvos patriarchato ir prašo Konstantinopolio patriarcho leisti Lietuvoje atkurti kanoninį pavaldumą jam. Taip norima atsiskirti nuo karą palaikančio Maskvos patriarcho Kirilo.

Dėl to Vilniaus ir Lietuvos stačiatikių bažnyčios metropolitas Inokentijus birželio pabaigoje iš kunigystės luomo pašalino keturis dvasininkus. Jie pripažinti padarę kanoninius nusikaltimus.

Gruodžio pabaigoje Vilniuje vykęs visuotinis Lietuvos stačiatikių bažnyčios susirinkimas pasmerkė karą Ukrainoje ir priėmė sprendimą pagreitinti procesą dėl didesnės nepriklausomybės nuo Maskvos patriarchato.


Šiame straipsnyje: karo pabėgėliaistačiatikiaipamaldosstačiatikių Kalėdoskaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių