Tarp jaunavedžių populiarūs botanikos sodai, piliavietės, rūmai

Didžiųjų šalies miestų jaunavedžiai, norintys savo santuoką įregistruoti ne civilinės metrikacijos įstaigų patalpose, dažnai renkasi botanikos sodus, piliavietes, rūmus, restoranus, kavines.

Reprezentacinėse Lietuvos vietose per šių metų pirmąjį pusmetį santuokas įregistravo 207 poros.

Vilniaus Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Ilona Jurgutienė sako, jog šiemet, kaip ir ankstesniais metais, tarp jaunavedžių labai populiarūs Verkių rūmai ir Vilniaus universiteto botanikos sodas.

Taip pat populiarus pramogų ir poilsio centras „Belmontas“, kavinės ir viešbučiai.I.Jurgutienė mano, kad populiariausių vietų sąrašas neturėtų pasikeisti.„Matyt, ten įsisuko tas verpetas, ten ir renkasi visi. Tos vietos būna pasiruošusios“, - BNS sakė I.Jurgutienė.

Pasak Kauno Civilinės metrikacijos biuro vedėjo Kęstučio Ignatavičiaus, šiame mieste jaunavedžiai dažniausiai tuokiasi Rotušėje, o kitas vietas renkasi rečiau. Kaune taip pat populiarus botanikos sodas.

„Botanikos sodas, jei jau nori išvažiuoti iš Rotušės, bet labai nedaug tokių. Dar Marių prieplauka - ten laive prieplaukoje būna viena kita santuoka. Šiaip išvažiuojamųjų santuokų Kaune išties yra labai mažai“, - BNS teigė jis.Klaipėdos Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Gražina Misevičienė sako, jog uostamiestyje jaunavedžiai santuokai dažniausiai renkasi piliavietę.

„Yra ir botanikos sodas, kavinės ir restoranai, Jono kalnelis“, - BNS vardijo ji.Anot Teisingumo ministerijos, Klaipėdoje taip pat buvo populiaru tuoktis Klaipėdos Pilies muziejaus požemiuose, Melnragės ir Girulių paplūdimiuose, laivuose ir jachtose ar prie Klaipėdos švyturio.

Dažniausiai reprezentacinėse vietose tuokėse vilniečiai (81 pora), antroje vietoje - klaipėdiečiai (21 pora), treti - palangiškiai (16 porų). Palangoje jaunavedžiai tuokėsi Birutės parko rotondoje, kavinėse ar kopose.Biržų rajono gyventojai santuokas registravo Biržų pilyje, Kaišiadorių – Rumšiškių buities muziejuje, Panevėžio rajono – Bistrampolio dvare, Trakų rajono – Užutrakio dvare.

Kiekvienos savivaldybės taryba gali nustatyti reprezentacines vietas santuokoms registruoti. Tokias vietas yra nustačiusios Kelmės rajono savivaldybė (reprezentacinė vieta – Kelmės dvaras), Pakruojo rajono savivaldybė (Pakruojo dvaras), Radviliškio rajono savivaldybė (Burbiškio dvaras) ir Telšių rajono savivaldybė (Žemaičių muziejus „Alka“, Žemaitijos kaimo muziejus, poilsio namai „Germanto vila“, kaimo turizmo sodyba „Auksinio elnio dvaras“ ir Biržuvėnų dvaras).

Jei tokių reprezentacinių vietų nėra nustatyta, santuokos ceremonija gali būti organizuojama norinčių susituokti pasirinktoje vietoje. Anot ministerijos, per beveik trejus metus, kai galioja ši santuokos registravimo tvarka, savivaldybėse nė sykio nebuvo atsisakyta registruoti santuokos dėl šių priežasčių.

Santuokas įregistruoti ne tik civilinės metrikacijos įstaigose, konsulinėse įstaigose, įkalinimo įstaigose, ligoninėse ar bažnyčiose, bet ir reprezentacinėse vietose tapo įmanoma nuo 2009 metų rugsėjo 1 dienos. 2010 metais 300 porų pasinaudojo tokia galimybe, pernai – 427.

Visi, norintys susituokti originalioje vietoje, už šią paslaugą turi sumokėti 210 litų fiksuotą valstybės rinkliavą. Tuokiantis civilinės metrikacijos skyriuose, jaunieji moka mažiau – 70 litų.Statistikos departamento duomenimis, pernai Lietuvoje susituokė daugiau kaip 19 tūkst., o išsiskyrė per 10 tūkst. porų. Vedybų ir skyrybų, lyginant su 2010-aisiais, padaugėjo 3 procentais.


Šiame straipsnyje: santuokavestuvės

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių