Sulaikyto asmens skundą apylinkių teisėjai privalės išnagrinėti per 20 valandų

Pasikeitus Baudžiamojo proceso kodeksui nuo spalio 1 dienos sulaikyto asmens skundą teisėjai privalės išspręsti per 20 valandų, tam savaitgaliais budintiems apylinkių teismų teisėjams numatomas papildomas finansavimas.

„Anksčiau iki 48 valandų buvo galima prašyti suėmimo, o dabar, tik sulaikius, žmogus gali skųsti, protestuoti, kad jį sulaikė ir pareigūnas turi kreiptis į teisėją. Per 20 val. teisėjas turi pažiūrėti, ar žmogus sulaikytas teisėtai“, – penktadienį Klaipėdoje prieš Teisėjų tarybos posėdį teigė jo pirmininkė Sigita Rudėnaitė.

„Papildoma garantija žmogaus teisių apsaugos sulaikyto, bet papildomos pareigos tiems, kurie įtraukti į procesą“, – teigė ji.

Anot Teisėjų tarybos pirmininkės, nuo spalio 1 dienos įsigaliojus Baudžiamojo proceso kodekso pakeitimams teisėjai turės budėti šeštadieniais, spręsti sulaikymo klausimus.

Už tai numatytas papildomas apmokėjimas ir apylinkių teismams 2023–2025 metams proporcingai bus paskirstyta 165 tūkst. eurų – maždaug po 14 tūkst. eurų kiekvienam.

Papildoma garantija žmogaus teisių apsaugos sulaikyto, bet papildomos pareigos tiems, kurie įtraukti į procesą.

Iki šiol po vieną apylinkių teisėją ir sekretorių budėdavo tik sekmadieniais, suėmimui spręsti būdavo numatytas 48 val. terminas.

„Jei sulaikytas žmogus, dar nesuimtas, skundžia – per 20 val. jį reikia pas teisėją pristatyti, užtai šeštadienį turės budėti. Teismai susitvarko, bet atsiranda poreikis sumokėti, nes švenčių dienomis ir savaitgaliais darbas apmokamas papildomai“, – sakė S. Rudėnaitė.

Šių metų birželio pabaigoje priimtas Baudžiamojo proceso kodekso (BPK) pakeitimas, kuriuo iš esmės keičiamas laikino sulaikymo teisinis reglamentavimas. Įtvirtintas šios procesinės priemonės skyrimo bei apskundimo mechanizmas, laikino sulaikymo pagrindai bei taikymo procedūros.

Pagal naują tvarką, realiomis tampa situacijos, kai ikiteisminio tyrimo pareigūnas ar prokuroras skundą dėl laikino sulaikymo ikiteisminio tyrimo teisėjui pateiks, pavyzdžiui, penktadienį pasibaigus teismo darbo valandoms.

Tokiu atveju ikiteisminio tyrimo teisėjas tokį skundą turėtų išnagrinėti per 20 valandų. Siekiant užtikrinti tinkamą šio termino laikymąsi, apylinkių teismai turi užtikrinti teisėjų budėjimą visų savaitgalių ir šventinių dienų metu, todėl papildomos lėšos skirtos antrai savaitgalio dienai bei likusioms švenčių dienoms.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kalėjimų

Kalėjimų portretas
Reformos ėmėsi, kuri kol kas primena SSSR PERESTROIKĄ.O kada imsis teismų betvarkės? Juk kas metai nekaltai nuteisia apie 1000 žmonių( pagal oficialią statistika).

Teismai

Teismai portretas
Ir kalėjimai- LIETUVOS GĖDA. Ir aišku, kaip pasakė vienas politikas tai mūsų valstybę griauna iš pamatų.

Nereikia

Nereikia portretas
Galvoti kad jie objrktyviai vertina tuos skundus. Už pinigus tik vertina, kitu atveju- jiems nusispjauti. Jeigu įrofymų sugeba nematyti, nevertinti, nunulinti. Jie daro ką nori iš esmės, arba pagal užsakymą. Čia mano nuomonė. Už nuomonę lyg ir neturėtų teisti
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių