Suaukoti pinigai ugniagesių nepasiekė: negauna banko sąskaitų numerių

Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio teigimu, savivaldybė iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) jau antrą savaitę negauna padangų perdirbimo įmonėje gaisrą gesinusių ugniagesių banko sąskaitų numerių, kad galėtų šiems pervesti žmonių suaukotus pinigus premijoms.

„Sąskaitų prašome antrą savaitę. Ir jų, ir sąrašo tų vyrų, kurie padėjo užgesinti gaisrą, negauname, o norime pervesti žmonių suaukotus pinigus“, – Eltai pripažino N. Cesiulis.

Paklaustas, kodėl negauna reikiamos informacijos, Alytaus miesto meras atsakė, jog PAGD nelinkęs dalintis privačiais ugniagesių duomenimis. Suaukotus pinigus, pasak jo, savivaldybė turi, tačiau negali jų pervesti ugniagesiams.

Sąskaitų prašome antrą savaitę. Ir jų, ir sąrašo tų vyrų, kurie padėjo užgesinti gaisrą, negauname, o norime pervesti žmonių suaukotus pinigus.

„Tarsi sakoma, kad tai dėl duomenų apsaugos įstatymo. Mūsų savivaldybės administracija praėjusią savaitę (į PAGD – ELTA) kreipėsi kelis kartus, skambino – tarsi žadėta perskambinti, neperskambino. Sąskaitų neturime. Mums iki antradienio būtinai reikia gauti tuos duomenis, nes turime pateikti tarybos sprendimo projektą, kuriame kiekvienam ugniagesiui, kuris dalyvavo gaisre, būtų patvirtinta išmoka ir pinigai būtų pervesti į sąskaitą oficialiai. Mes tuos pinigus turime, tik laukiame duomenų, kas tie vyrai, kokios jų pavardės ir kaip mes galime tuos pinigus pervesti“, – kalbėjo N. Cesiulis.

Meras taip pat pasidalino informacija, kad vanduo, naudotas gaisro gesinimui, taip pat vis dar yra problema: užterštas vanduo likęs gaisravietėje. Kaip jį valyti, savivaldybė tariasi su universitetų mokslininkais.

„Atliekas kažkiek veža, bet vandens turime – pagirdytume tris Lietuvas juo, bet gaila, kad jis nešvarus. Niekas nesugalvoja, kaip jį išvalyti. Dirbame savo ruožtu, kad gautume valymo metodikas, mums nemokamai padeda universitetai ir diskutuojame su jais. (...) Įstrigę kol kas“, – pridūrė N. Cesiulis.

Spalio 16-osios naktį Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilusį didelį gaisrą pavyko užgesinti po 10 dienų. Iš viso po gaisro susikaupė per 40 tūkstančių kubinių metrų cheminiais junginiais užteršto skysčio, kuris gali pakenkti aplinkai.

Eltai su PAGD susisiekti nepavyko.NAUJAUSI KOMENTARAI

A

A portretas
Netikt kad tuos pinigus pavogs,tas Cesulis snukiu perkreiptu ir nera tos saziningas kaip save primeta.

As

As portretas
Bus pamoka kita karta..velniop, tegu dega, nera ko lysti. Pasirodo kokiu be sazines prisiimta valdanciuju suskiu.

Ona

Ona portretas
O kam saskaitos auka ne pajamos išdalinti vokelius.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių