Startavo projektas „Matyk svajonę“

Praėjusią savaitę Vilniuje startavo tarptautinis JCI Sostinė ir JCI Wonderful Copenhagen projektas „Matyk svajonę“, skirtas jaunų aklųjų ir silpnaregių moksleivių motyvacijai siekti karjeros ir savarankiškai kurti ateitį skatinimui. Projektu taip pat siekiama šviesti žmones ir verslo visuomenę apie žmonių su regos negalia gebėjimus ir galimybes dirbti ir gyventi šiuolaikinėje visuomenėje.

Apie 50 jaunų žmonių penktadienį susirinkę Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro salėje klausėsi lektorių iš Danijos, supažindinusių juos su mentoriaus veikla.

Lars Kjaer Hansen - JCI Wonderful Copenhagen narys nuo 2001 metų. Visišką regėjimo negalią turintis vaikinas aktyviai dalyvauja įvairiuose JCI vykdomuose projektuose. L.K. Hansen šiuo metu dirba Nordic draudimo kompanijoje, strateginio planavimo departamente. Seminaro metu LK.Hansen papasakojo ir apie savo kasdienę veiklą, galimybes dirbti aukščiausios kvalifikacijos darbą net ir turint negalią. Kalbėdamas apie mentoriaus vaidmenį LK.Hansen sakė:

„Mentorius - tai ne tėvas, ir ne mokytojas. Tai žmogus norintis ir galintis pagelbėti įgyti daugiau pasitikėjimo savo jėgomis bei atrasti savo stipriąsias puses. Tam, kad žmogus pasiektų tikslą, jį reikia kartais truputį stumtelti. Aš taip pat turiu draugų, kurie mane nuolat skatina“, - kalbėjo Lars Kjaer Hansen‘as. -

„Problema nebūtinai yra ta, kad vaikai yra su negalia. Problema apskritai yra tai, kad jiems 17-18 metų ir jie linkę viskam prieštarauti, ypač tėvams!“ - sakė Henrik Damm Krogh. - Todėl labai svarbu, kad šalia jų būtų mentorius, žmogus, kuris gali padėti pačiam rasti atsakymus į iškylančius klausimus“.

¬„Seniai galvojau apie savanorišką veiklą. Manau, jog dalyvaudama šiame projekte galėsiu padėti ir kitiems, ir sau. Tikiuosi jog gausiu daugiau žinių apie tai, ką gali daryti regėjimo negalią turintys asmenys ir padėsiu jiems siekti savo tikslų“, - kupina energijos po seminaro kalbėjo Milda. - Esu pasiruošusi dalyvauti projekte iki pat jo pabaigos. Šis seminaras man labai patiko, gavau daug žinių, kurios man padės būti mentore“.

„Apie projektą sužinojau iš savo draugės. Mane iš karto sudomino idėja ir nusprendžiau dalyvauti projekte, nes tai puiki galimybė praplėsti akiratį, - kalbėjo projekto dalyvė Siga. - Kai papasakojau apie projektą savo draugams, visi žiūrėjo teigiamai. Gaila, kad informacija apie šį projektą nebuvo labai viešinama“.

„Jaunuoliui su regėjimo negalia, kaip ir bet kuriam kitam jaunam žmogui, svarbu jaustis reikalingu, mokėti integruotis į visuomenę, turėti galimybę dirbti ir įgyvendinti savo svajones. Tačiau Lietuvoje tokio likimo žmonėms, net ir turintiems aukštąjį išsilavinimą, sudaromos ribotos galimybės panaudoti savo intelektinius sugebėjimus. Dažniausiai nematantys dienos šviesos žmonės priversti dirbti mechaninį darbą: jie dirba produktų iš plastiko, medžio ar metalo gamyklose arba tampa masažuotojais. Puiku, jog mūsų šalyje jau atsiranda ir socialinių informacinių technologijų įmonių, sukuriančių darbo vietas jauniems žmonėms su regos negalia, tačiau tai tik pavieniai atvejai“, - teigė projekto dalyvis Gediminas Rickevičius, - „Matyk svajonę“ - tai ne tik kvietimas kiekvienam geros širdies žmogui pajausti atsakomybę už žmogų, esantį šalia, tačiau, priešingai nei aš ar jūs, neturintį galimybės matyti, ir padėti jam atrasti savo gyvenimo kelią. Tai bandymas pakeisti susidariusią klaidingą nuostatą, kad šiems žmonėms nėra vietos šiuolaikinėje darbo rinkoje bei atkreipti verslo ir visuomenės atstovų dėmesį į esamą situaciją“.

Projektas „Matyk svajonę“ tęsis iki 2009 m. spalio mėn. Balandžio 25 d. vyksiančios Karjeros dienos metu įvyks pradinis mentorių ir moksleivių susitikimas. Vėliau mentoriai kiekvieną mėnesį susitiks su mokiniais ir padės apsispręsti jiems dėl savo ateities tikslų ir siekų. Tikimasi, jog projektas padės pakeisti visuomenėje susidariusias nuostatas apie žmones su regos negalia ir paskatins regos negalią turinčius vaikus tapti kvalifikuotais savo svajonių profesijos atstovais.


Šiame straipsnyje: Matyk svajonęprojektas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių