Didžiuosiuose miestuose pradinukai į mokyklas šiais mokslo metais nesugrįš

Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje pradinukai į mokyklas šiais mokslo metais nesugrįš, teigia savivaldybių atstovai.

Vilniaus ir Kauno savivaldybės mokykloms leido apsispręsti pačioms. Klaipėdos savivaldybė rekomendavo tęsti nuotolinį mokymą, tačiau, kaip teigia uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas, tam prieštaraujančių nebuvo.

„Klaipėda savo poziciją išsakė iš karto, kai tik buvo kilęs klausimas apie grįžimą ar negrįžimą. Mes laikomės principinės pozicijos, kad saugumo užtikrinimas, ar tai būtų pradinukai, ar abiturientai, ar tėveliai, ar mokytojai, yra pirminis uždavinys. (...) Tas grįžimas fiziškai nėra siekiamybė“, – BNS penktadienį teigė jis.

„Smagu, kad to taip pat laikosi ir privačios, ir ne miesto pavaldumo mokyklos“, – pridūrė meras.

Anot jo, šiuo metu mokyklos atnaujinti pamokų ugdymo įstaigose neplanuoja ne tik pradinukams, bet ir vyresnių klasių moksleiviams. Vis dėlto, yra neišvengiamų atvejų, kai moksleiviai turės atvykti į mokyklas.

„Ar tai būtų vadovėlių grąžinimas, ar pažymių išsitaisymas“, – sakė V. Grubliauskas.

Kauno mieste taip pat nė viena bendrojo ugdymo įstaiga veiklos šiais mokslo metais atnaujinti neplanuoja.

„Kadangi nuomonių, ar grįžti, ar tęsti mokymąsi nuotoliniu būdu, pasigirdo įvairių, Kauno savivaldybė nesiėmė „primetinėti“ vieno konkretaus modelio ir sudarė galimybes nuspręsti ne tik patiems visų įstaigų vadovams, bet ir pedagogams, mokiniams bei šių tėvams. (...) Apskritai visos Kauno mokyklos vieningai nutarė dirbti nuotoliniu būdu“, – BNS kalbėjo Kauno mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.

S. Žiūros nuotr.

Vilniuje – pradinukų priežiūra mokyklose

Vilniaus vicemeras Vytautas Mitalas sako, kad ir sostinėje moksleivių ugdymas mokyklose nebus atnaujintas. Anot sostinės atstovo, tokį sprendimą priėmė jos pačios.

Vis dėlto, į 28 iš 86 mokyklų, kuriose mokomi pradinukai, tėvai planuoja atvesti savo vaikus priežiūrai, tačiau, pasak vicemero, įprastas ugdymo procesas ten nevyks.

„Jei mokytoja ves nuotoliniu būdu pamoką, tai tuo pačiu metu organizuoti tą patį procesą ir klasėje, ir per kompiuterį, na, nebūtų įmanoma. Kadangi pirmenybė yra pabaigti mokslo metus nuotoliniu būdu, bet jei norime užtikrinti vaikų priežiūrą, mokyklos turės tą padaryti“, – BNS teigė jis.

Kadangi pirmenybė yra pabaigti mokslo metus nuotoliniu būdu, bet jei norime užtikrinti vaikų priežiūrą, mokyklos turės tą padaryti.

V. Mitalo teigimu, kol kas kitą savaitę priežiūrai planuojama atvesti apie šimtą pradinukų.

Sostinės vicemeras sako, kad savivaldybė ypač skatina mokyklas per likusius mokslo metus organizuoti atskirų klasių susitikimus lauke.

„Labai svarbu, kad mokyklos vieną kartą ar du kartus klases pakviestų atgal ir atsisveikintų su visais prieš vasarą, apibendrintų nuotolinio ugdymo laikotarpį. (...) Pavyzdžiui vienos klasės ketvirtokai, prieš eidami į naują gyvenimo etapą, pakeisdami savo klasę, pakeisdami savo mokytojus, kad jie galėtų susirinkti vienoje vietoje pasišnekėti, pabendrauti su mokytoja“, – sakė V. Mitalas.

„Mokytoja galėtų pasidomėti, kaip jie jaučiasi, kaip sekėsi mokytis nuotoliniu būdu. Duotų, jei reikia, kažkokių ugdymo patarimų. (...) Nuotolinio ugdymo laikotarpis buvo sudėtingas, tikėtina, kad įvairiausia atskirtis ne sumažėjo, o padidėjo“, – pridūrė jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Loreta

Loreta portretas
Verke, kad truksta mokytoju ir uzdaro mokykla-prasom, dabar visi tevai tapo mokytojais ir daktarais,, specialistu bumas,,

Lina

Lina portretas
Galės mokytojos savo vaikus į darželį atvesti.Jos gi - mokytojos.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių