Šalies vadovai pabrėžia NATO svarbą neleidžiant išplisti Rusijos pradėtam karui

Lietuvai trečiadienį minint narystės NATO 19-ąsias metines šalies vadovai pabrėžia Aljanso svarbą neleidžiant išplisti Rusijos pradėtam karui prieš Ukrainą.

„Džiaugiuosi, kad Aljanso šalys palaiko Ukrainą, ginančią savo suverenitetą ir nepriklausomybę Rusijos sukeltame barbariškame kare, kad Aljansas vis daugiau dėmesio skiria savo rytinio flango saugumui“, – trečiadienį feisbuke paskelbė prezidentas Gitanas Nausėda.

Lietuvos vadovas taip pat pabrėžia būtinybę stiprinti pajėgumus kaip patikimiausią atgrasymo priemonę ir pabrėžia, kad šiandien šio tikslo siekimas ir darbas – „ne kalbos, ne ginčai, ne kovos socialiniuose tinkluose“ – yra dar svarbiau nei prieš 19 metų.

Premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį Vyriausybės išplatintame pranešime sako, kad geriausia, ką Lietuva gali duoti NATO – pasiryžimas toliau stiprinti Aljansą.

Džiaugiuosi, kad Aljanso šalys palaiko Ukrainą, ginančią savo suverenitetą ir nepriklausomybę Rusijos sukeltame barbariškame kare.

„Didžiausias XXI amžiaus agresijos nusikaltimas – Rusijos pradėtas genocidinis karas prieš Ukrainą – parodė nepakeičiamą NATO svarbą neleidžiant karui išplisti bei užtikrinant saugumą savo šalims narėms“, – pranešime cituojama premjerė.

Pasak jos, NATO, tiek kaip Aljansas, tiek kaip atskiros jos narės, padeda Ukrainai ginti nepriklausomybę, taip pat ir Europos saugumą bei euroatlantines vertybes.

„Tik Aljanso tolimesnis stiprinimas gali užtikrinti tvirtą taiką ir stabilumą visoje euroatlantinėje erdvėje. Tam turime iš esmės stiprinti Aljanso priešakinę gynybą ir atgrasymą, skirti didesnį finansavimą gynybai, išlikti atviriems naujoms, mūsų vertybes išpažįstančioms šalims. Visa tai galime įtvirtinti šiemet Lietuvoje vyksiančiame NATO viršūnių susitikime“, – sako I. Šimonytė.

Ji pažymi, kad antrasis Lietuvos narystės Aljanse dešimtmetis baigiamas istoriniu įvykiu – NATO viršūnių susitikimu, vyksiančiu Vilniuje liepos 11–12 dienomis. Susitikimo organizatorė Lietuva į darbotvarkę siekia įtraukti karinės ir politinės paramos Ukrainai klausimą.

Pasak ministrės pirmininkės, Ukraina šiuo metu kovoja už Europos ir viso Aljanso saugumą ir turi sulaukti tiek reikiamos pagalbos šiandien, tiek konkretumo savo narystės NATO klausimu.

„Šiandien kaip niekada aišku, kad Europos saugumas nebeįmanomas be Ukrainos. Todėl turime padaryti viską, kad Ukraina kaip galima greičiau taptų mūsų Aljanso nare“, – sako I. Šimonytė.

Pilnateise NATO nare Lietuva tapo 2004 metų kovo 29 dieną. Tą pačią Šiaulių oro bazėje nusileido Aljanso naikintuvai, kurie nepertraukiamai saugo Baltijos valstybių oro erdvę ir šiandien.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ne apie tai kalbate

Ne apie tai kalbate portretas
Pirmiausiai, ne Rusija pradėjo karą Ukrainoje, o TERORISTAI iš už ATLANTO. Iki Ukrainos perversmo, kurį parengė ir įvykdė JAV banditai - Ukraina buvo laisva, neišdrąskyta ir nebuvo kalbų apie jokį karą. Jį tą karą išprovokavo ir ji šiandien diriguoja toliau kariauti "iki paskutinio ukrainiečio" Kam tai naudinga?...Vienintelei AMERIKAI.

parmazonas

parmazonas portretas
Čia kokius tai lachamuilų,, pabrėžimus''komentuot duoda,o po straipsniais ,kad jau rugsėjo mėnesį bus atomu bakinama Lietuvą iš bulbašų pusės-negalima.Man nusispjaut,kad Nato nušluos bulbas,bet kodėl Lietuva per durnius ir jų dar durnesnių anūkų politiką bus anksčiau bulbašų sukišta po velėna ?

tik

tik portretas
gal nemeluokit nes mes tos nato neprasem ir musu nieks nepuole tai jav sionsatanystai su zydbankiais ir ateiviais organizavo ta dar reiganas pripazino reikia 1 visas monarhijas likviduot su visa naciu rasystyne ideologija /breivyku/ valdyme ir kiekviena tauta turi savo gyvenima savo teritorijoje ir jokia diktatura neturi jokios teises kistis i zmoniu gyvenima be ju sutykimo ???===
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių