Rusų pranešimus dėl jūrinių sienų L. Kasčiūnas vadina geopolitinėmis konvulsijomis

Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas pranešimus apie Rusijos planus keisti jūrines sienas su Lietuva ir Suomija vadina geopolitinėmis konvulsijomis.

Anot jo, NATO narėmis tapus Suomijai ir Švedijai, o Baltijos jūrai tapus vidine NATO jūra, regione keičiasi „galios balansas“.

Mano įsitikinimu, tai yra bandymas pamatuoti temperatūrą, kažkiek įmesti sumaišties, chaoso, įtampų, pažiūrėti, kaip reaguojama. – Palangoje žurnalistams trečiadienį sakė A. Kasčiūnas. – Na, čia tam tikro informacinio, hibridinio karo dalis, kuri, matyt, yra visiškai neatsiejama nuo Rusijos modus operandi (veikimo būdo – BNS)“.

Ministro teigimu, Suomijos ir Švedijos narystė NATO verčia Rusiją imtis „tokių keistų sprendimų, provokacijų, bandant galbūt per įtampą keisti situaciją“.

„Tai tam tikros konvulsijos geopolitinės“, – bendroje spaudos konferencijoje su Baltijos šalių ministrais kalbėjo L. Kasčiūnas.

Rusijos planai

Pagal Rusijos gynybos ministerijos parengtą dokumentą, Kremlius ketina dalį Baltijos jūros ploto į rytus nuo Suomijos įlankos, taip pat prie Baltijsko ir Zelenogradsko miestų Kaliningrado srityje paskelbti savo vidaus jūros vandenimis, pranešė „The Moscow Times“.

Pasienyje su Lietuva būtų peržiūrėta Kuršių nerijos zona, Tarano kyšulio, kyšulio į pietus nuo Tarano kyšulio, taip pat Baltijos nerijos rajonai.

Pasirodžius šiai informacijai, Baltijos šalių ir suomių lyderiai nurodė bendradarbiaujantys ir renkantys informaciją. Jie taip pat ragino be reikalo nepasiduoti sumaiščiai.

Vis tik vėliau trečiadienį visuomeninis suomių transliuotojas „Yle“ pranešė, kad iš Rusijos gynybos ministerijos interneto svetainės dingo informacija apie planus keisti jūrines sienas su Suomija ir Lietuva.

Pasak jo, dokumentas iš svetainės išimtas po to, kai vienas karinis diplomatinis šaltinis Rusijos naujienų agentūroms pareiškė, kad Maskva esą neketina peržiūrėti sienų Baltijos jūroje.

Tuo metu Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas tvirtino, kad planai – nepolitiniai. Vis dėlto, jo teigimu, „konfrontacijos lygis regione reikalauja imtis priemonių šalies saugumui užtikrinti“.

„Mes nešoksime į ugnį“

Savo ruožtu Estijos gynybos ministras Hanno Pevkuras (Hanas Pevkuras) žurnalistams teigė, jog tarptautinė teisė Rusijai neleidžia vienašališkai keisti sienų.

Vis tik jis pridūrė, jog Kremliui niekada nekilo problemų pažeisti tarptautinius susitarimus.

„Tą matome Ukrainoje“, – sakė ministras, omenyje turėdamas daugiau nei dvejus metus besitęsiančią Kremliaus invaziją į kaimynę.

H. Pevkuras atkreipė dėmesį, kad apie Rusijos planus išsiaiškino vos vienas leidinys – „The Moscow Times“.

„Šiuos veiksmus vadinu parengta improvizacija. Rusija tikrina mus, kaip mes į tai reaguosime“, – kalbėjo ministras.

„Mes nešoksime į ugnį. Į tai žiūrime labai ramiai, išsiaiškinsime visą informaciją apie tai“, – pridūrė jis.

Latvių gynybos ministras Andris Sprūdas teigė, kad Rusijos provokacijos Baltijos šalims nėra naujiena.

„Reakcija yra svarbi, bet ji neturi būti perdėta“, – sakė politikas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tai, kad

Tai, kad portretas
Krym – ne vaš, Donbas – ne vaš, Kionigsberg – ne vaš, Kurily – ne vaši, Vila Lituania Romoj – ne vaša, Lietuvos metrika – ne vaša, Osetija – ne vaša, Padniestrė – ne vaša, Karelijos Suomija – ne vaša … Teks išsinešdinti iš užgrobtų teritorijų, grąžinti relikvijas, kremlinių šaika...

Teko neabejotinai pastebėti

Teko neabejotinai pastebėti portretas
kad rašo putinistinis švonderis.Nuraminsime.

Teko

Teko portretas
pastebėti kad tą kasčėjų veikia kažkokios konvulsijos, kalbėdamas pastoviai tąsosi, linguoja, tą savo snukį kraipo tai į vieną pusę tai į kitą, lyg būtų su galva netvarkoj
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių